Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zbizuby

Historie
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1295, když byla vladyckým sídlem, na němž žili Slávek a Jan, vladykové ze Zbizub. Po vzniku CSR v roce 1918 se Zbizuby staly samostatnou obcí s přilehlými osadami Hroznice, Nechyba, Vlková a Koblasko a měly 806 obyvatel.

V roce 1926 se ve Zbizubech započalo vyučovat v nově vybudované škole, která byla v r. 1975 pro nedostatek žáku uzavřena. Dnes ve škole sídlí obecni úřad, rekonstrukcí bývalé mateřské školy byly zhotoveny 2 byty, v půdních prostorách jsou nově vybudované 3 byty a zbývající část budovy je pronajata k podnikání.

V 70. a 80. letech byla v regionu obce Zbizuby postavena řada nových rodinných domů. Obec Zbizuby má od roku 2002 zpracován územní plán. Obec usiluje o svůj rozvoj prodejem pozemků určených k výstavbě rodinných domků a v současné době je na těchto pozemcích rozestavěno několik objektů.

Úspěšně se rozvíjí i sféra služeb. Zemědělskou prvovýrobu zde zajišťují ZAS Zbizuby a několik soukromě hospodařících rolníků. V obci je sbor dobrovolných hasičů a myslivecké sdruženi. Občané a ostatní návštěvníci tu mají k dispozici obchod se smíšeným zbožím, kulturní dům (Dům požárníků) a další služby. V celém regionu obce je vybudována telekomunikační sil a zřízen bezdrátový rozhlas. V samotné obci Zbizuby je 71 domů, z toho jich je 53 obydlených trvale.

Současnost
Obec Zbizuby leží 8 km od Uhlířských Janovic směrem na Kácov v malém údolí, z něhož vytéká potok do řeky Sázavy. V současné době mají Zbizuby i s přilehlými obcemi necelých 400 obyvatel.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.zbizuby.cz/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA