Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zadov - Churáňov

(890 – 1110 m. n. m.)
Sportovní centrum Zadov – Churáňov leží v jižní části Šumavy, asi 15 km od města Vimperk. Najdeme ho na hranici Chráněné krajinné oblasti a Národního parku Šumava. Místní lyžařský areál se nachází ve výšce 850 metrů nad mořem a je známý především svými vynikajícími středně těžkými a rozmanitými závodními terény pro běžecké lyžování.

Pro vyznavače sjezdového lyžování je zde připraveno 7 sjezdovek, většinou lehké a střední obtížnosti. Jejich celková délka je 4,5 km. Lyžuje se ve dvou areálech na východních svazích Churáňovského vrchu, který měří 1105 metrů nad mořem. Hlavním areálem je Kobyla a dále se lyžuje na sjezdovkách kolem původní lanové dráhy. O přepravu lyžařů se stará 6 vleků s kapacitou 4500 osob za hodinu. Hlavním přepravním zařízením v areálu Kobyla je ale čtyřsedačková lanovka. Sjezdovky jsou pravidelně 2x denně upravovány a zasněžovány. Areál je v provozu denně od 8:30 do 16 hodin, večerní lyžování probíhá od 18 do 21 hodin. Jsou zde také 2 skokanské můstky a cvičný plácek lyžařské školy. Celodenní vstupenka do areálu vyjde na 470 Kč pro dospělou osobu a na 330 Kč pro dítě. Součástí areálu je také půjčovna a servis lyžařského a snowboardového vybavení, funguje zde i lyžařský škola.

V areálu staré Lanové dráhy funguje jednosedačková lanovka s přepravní kapacitou 363 osob za hodinu. I když zde vybavení není nejmodernější, zdejší sjezdové tratě patří k nejlepším na Zadově. Trasa lanové dráhy přitahuje boulaře a snowboardisty, protože není upravovaná a vytvořilo se tak množství přírodních překážek. Dokonce zde vznikla i přírodní U-rampa.

Na Zadově si přijdou na své zejména milovníci běžek, na které zde čekají upravované i neupravované běžecké tratě vedoucí skrz nádhernou okolní přírodu. Jsou určeny jak zdatným běžkařům, tak i začátečníkům. Tyto terény doplňuje několik kvalitních a upravovaných sjezdovek lehčí až středně těžké obtížnosti. Právě Zadov poskytuje jedno z nejlepších běžeckých lyžování v Čechách s návazností na upravované trasy v celém NP Šumava. Je také považován za domovské středisko naší běžecké jedničky Kateřiny Neumannové. Zdejší běžecký stadion a přilehlé závodní tratě hostily Světový pohár v běhu na lyžích již v roce 1983. Také dnes je Zadov místem konání mnoha významných závodů.

Po lyžování se můžete zajít občerstvit do některého hotelového baru, jedné ze 4 místních hospod či do bufetu. Ubytování nabízí chata Churáňov či Sporthotel Olympia, který svým návštěvníkům poskytuje také další služby, jako je bazén, sauna nebo diskotéka. V areálu Kobyla, u stanice lanové dráhy nebo u běžeckého areálu Churáňov můžete zaparkovat své automobily. Mimo tato parkoviště není v Zadově – Churáňově prakticky kde zastavit, platí zde totiž zákaz zastavení.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA