Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Železná Ruda

(754 – 850 m. n. m.)
Městečko Železná Ruda se nachází asi 40 km od Klatov u hranic s Německem a stalo se  největším rekreačním střediskem v západní Šumavě. Svůj název získalo v 16. století, kdy se zde těžila a zpracovávala železná ruda. V okolí města najdeme 3 lyžařské areály a nedaleko jsou také střediska Špičák a Velký Javor. Velkým turistickým lákadlem je barokní kostel z počátku 18. století. Železná Ruda má i dostatečnou ubytovací kapacitu a širokou nabídku v oblasti služeb cestovního ruchu.

K lyžování jsou určeny převážně jižní svahy na Belvederu, Nad nádražím a na Samotách. V areálu Belveder jsou pro lyžaře připraveny 3 středně těžké sjezdovky o celkové délce 1,5 km. Všechny jsou uměle zasněžovány. Tratě jsou obsluhovány třemi vleky o celkové přepravní kapacitě 2750 osob za hodinu. V areálu můžete vyzkoušet snowtubing – sjíždění svahu v koridoru na gumovém člunu. Zaparkovat auto je možné u hotelu Engadin nebo před areálem při výjezdu z města.

Areál Nad nádražím svůj název získal opravdu proto, že leží v blízkosti nádraží v Železné Rudě. S areálem Belveder je propojen turnikety, tudíž mají společný skipas. Jsou zde dva lyžařské vleky o délce 622 a 300 metrů. Pro rodiny s dětmi, začátečníky, lyžařské kurzy a školy je zde připravená široká modrá sjezdovka měřící 1 km. Tato sjezdovka je dvakrát denně upravována rolbou a pravidelně zasněžována. Od 18 do 21 hodin zde pravidelně probíhá večerní lyžování, které patří v této oblasti mezi nejlepší a nejvyhledávanější. V areálu funguje také profesionální lyžařská škola a půjčovna s opravnou lyží a snowboardů. Celodenní skipas pro dospělou osobu vyjde na 380 Kč a dítě do 14 let na 300 Kč. Pro děti zde byl postaven zábavní park s dřevěným hradem, kolem kterého je plno prolézaček a houpaček. Vstup do něj je zdarma a nedaleko se nachází ještě terasa s občerstvením.

Zalyžovat si můžete také v areálu Samoty, kde je vám k dispozici 850 metrů dlouhý široký a lehký svah vhodný pro začátečníky. Vyučuje se zde lyžování a jízda na snowboardu. Areál najdeme na okraji Železné Rudy a jeho součástí je také parkoviště.

Milovníci běžeckého lyžování se odtud mohou vydat po některé upravované trati na Pancíř, Modravu, Kvildu či Hofmanky. Z Belvederu na Hofmanky vedou také závodní běžecké tratě. Celkem je v okolí Železné Rudy kolem 100 km upravovaných tras, z nichž některé vedou až do sousedního Německa. Asi 12 km od Železné Rudy se nachází německý běžecký areál Bretterschachten, který leží ve výšce 1150 – 1350 metrů nad mořem. Další tratě v Německu se nachází u Arber See a v Bavorské Rudě směrem nahoru na Brennes.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA