Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chomutov

Poloha
Město Chomutov se nachází v západní části Ústeckého kraje na křižovatce významných železničních i silničních dopravních komunikací. Město se rozkládá při okraji podkrušnohorské pánve na jižním úpatí Krušných hor. Nadmořská výška, v níž se sídlo nachází, se uvádí 330 m, nicméně reliéf katastru města je daleko členitější. Nová výstavba zasahuje až na svahy Krušných hor a rozdíl nejvyšší a nejnižší nadmořské výšky tak činí 120 m.

Současnost
Chomutov leží na úpatí Krušných hor, nedaleko hranic se Spolkovou republikou Německo. Katastrální výměra činí 2 934 ha, počet obyvatel 51 651. Chomutov lze charakterizovat jako důležitý dopravní uzel a hospodářské a správní centrum okresu.

Po celá desetiletí byl znám jako město těžkého průmyslu, energetiky, hutnictví a hnědouhelné těžby. Největším zaměstnavatelem jsou Severočeské doly, a. s., Chomutov, jejichž správní budova je zajímavou moderní dominantou města. Severočeské doly, a. s., Chomutov patří mezi přední společnosti v celé České republice, v oblasti dobývání nerostných surovin jim patří dokonce prvenství.

I přes pokles odbytové těžby uhlí dosahuje společnost zisku a podporuje mnohé stránky společenského života města. Nezapomíná ani na rekultivace a sanace důlních škod. Dřívější těžký průmysl je v Chomutově postupně nahrazován průmyslem lehkým v nové průmyslové zóně na Severním poli.

Velká pozornost je věnována dopravním sítím – městských obchvatům, kruhovým objezdům, přeložkám železničních tratí a v neposlední řadě úpravě trasy komunikace I/7 k hraničnímu přechodu do SRN.

Památky
Chomutov má také další lákavou tvář, která oslovuje řadu návštěvníků z domova i ze světa. Ve středu města se dochovalo množství historických památek, které tvoří památkovou zónu.

Náměstí l. máje v centru města prošlo rekonstrukcí, která jej vrátila k téměř původní historické podobě. Nejcennější památkou je raně gotický kostel sv. Kateřiny.

Velkému zájmu turistů se těší ojedinělý Podkrušnohorský zoopark a Kamencové jezero. Chomutov je také východiskem pro výlety do Krušných hor a do okolních zajímavých míst jako je Kadaň, Klášterec nad Ohří a Nechranická vodní přehrada.

Čerpáno z oficiálních stránek obce www.chomutov-mesto.cz, na kterých najdete další informace.

 
 

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA