Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Měřín

Současnost
V současné době má Měřín 589 domů a 1910 obyvatel. Je rozdělen na několik částí a ulic: Horní konec, Zabrána, Zarybník, Dolní konec, Pustina a ulice - Jihlavská, Brněnská, Poštovní, Zahradní, U Hřbitova, U Hřiště, Otínská, Ve Vrbí, Černická, Růžová, Na Nivech, Pod Dálnicí, Družstevní, Zarybník, Nová. V posledních letech se obec ještě víc rozrostla. Kromě družstevní i státní výstavby dominuje výstavba soukromá.

Část Pustina je již stavebně skoro s městečkem spojena. Měřín má pravidelné autobusové spojení s Brnem, Jihlavou, Žďárem nad Sázavou, dobrou vybavenost obchodní sítě a služeb. Je zde zastoupen průmysl dřevařský, textilní a část obyvatelstva pracuje v zemědělství. Pracovní příležitosti jsou ale v poslední době značně omezené. Valná část lidí dojíždí za prací do blízkých průmyslových center.

Turistické zajímavosti
Okolí městečka je velmi pěkné. Hezká je procházka podél Černického potoka Valchou, výstup z Blatin na Dědkovskou horu 694 m vysokou, odkud je pěkný rozhled do kraje. Rájem houbařů jsou lesy od Měřína směrem ke Kameničce, k Řehořovu a k Jamnému. Malebná jsou také údolí při Balince a dalších potocích, lákají hladiny rybníků, kopečky, osamělé lesíky a vrchy, takže i turisté si přijdou na své.

Ať přijíždíte do Měřína z kterékoliv strany, již z dálky vás vítá dominanta kostela sv. Jana Křtitele s vysokou věží a románským portálem z 12. století. Nejstarší část městečka se rozkládá po obou stranách silnice a kolem kostela.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obecmerin.cz/, kde najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA