Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sulkovec

Sulkovec náležel ve 14. stol. pánům z Kunštátu, ale roku 1459 jej prodala Žofka z Kunštátu Janovi z Pernštejna. V držení rodu Pernštejnů zůstal až do konce 16. stol., kdy přešel zpátky pánům z Kunštátu. Velice utrpěl zdejší kraj za třicetileté války.

Uprostřed Sulkovce stojí kostel sv. Havla. V 17. stol. zde byla pouze kaple. Nynější kostel nechal vystavět roku 1782 kunštátský pán Jan Theodor svobodný pán Imbsen. Roku 1782 přestoupilo ve farnosti mnoho lidí k helvétskému vyznání, hlavně zásluhou učitele Tomáše Jurena.

V roce 1720 byla v obci vystavěna dřevěná škola. Od roku 1887 působí v obci spolek dobrovolných hasičů. Sulkovec má svou samosprávu od roku 1990. V současné době obyvatel v obci ubývá, mladí lidé se stěhují do měst za prací.

Sulkovec leží v II. pásmu hygienické ochrany vodárenské nádrže Vír, což omezuje místní podnikatelské aktivity i možnosti rekreace. Zemědělskou činnost zde provozuje společnost Sulpo a soukromí zemědělci, kteří hospodaří ve ztížených horských podmínkách.

V obci je sportovní areál, tělocvična, obecní knihovna i veřejně přístupný internet.

Čerpáno ze stránek obce http://sulkovec.e-vysocina.cz/web/vysocina/generovano//obec000075.html, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA