Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Věžná

Obec se nachází v chráněném území Svratecké hornatiny v Českomoravské vrchovině v nadmořské výšce 485 m. Leží 10 km jižně od Bystřice nad Pernštejnem v malebné krajině, obklopené lesy s výhledem na hrad Pernštejn, který se jeví hluboko pod ní. Krajina okolo přímo vybízí k rekreaci.

Rozprostírá se v údolí a kolem přítoků říčky Nedvědičky. Severně přes kopec v lokalitě Na rybníkách (kdysi tam byl rybník) se v r. 2002 dostavěl nový rybník, který byl už v létě doslova obležen rekreanty. Je umístěn na závětrné straně, takže tam nefouká vítr a kolem roste plno hřibů. Autobusové spojení je jak přímo z Brna, tak i z opačné strany od Žďáru nad Sázavou, Svratky a Bystřice nad Pernštejnem.

Železniční spojení obstarává historická trať Stará Tišnovka, spojující Brno, Tišnov a Žďár nad Sázavou. Nádraží je 1,5 km z návsi.

První písemná zmínka o obci je z r. 1376. Svůj název dostala zřejmě podle strážní tvrze s kamennou věží, která měla stávat na Hradském kopci. Vždy náležela k pernštejnskému panství. Dominantou obce je kostel sv. Martina, původně stavěný koncem 14. století.

Místními částmi jsou obce Jabloňov a Pernštejnské Janovice.

Čerpáno z oficiálních stránko obce http://www.nasemorava.cz/obcedetail.asp?id=331, kde najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA