Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pravčice

Turistické zajímavosti
Při záchranném archeologickém výzkumu dálnice D 1 v prostoru mezi Pravčicemi a Hulínem došlo k významnému archeologickému nálezu: byl zde odkryt římský krátkodobý tábor. Podle odborníků se jedná skutečně o zbytky římského pochodového tábora, který je vzácným nálezem v této oblasti. Byla okryta část příkopu a brána tábora s předsunutým příkopem (titulem).

V jednom místě byla na dně příkopu nalezena kompletní kostra psa, která působí dojmem záměrného uložení; jinými slovy, pes byl v příkopu pochován. Podle kostí nalezených v příkopu je stáří nálezu dáno rozmezím 50 až 230 let našeho letopočtu. Při vykopávkách byly nalezeny některé další drobné předměty a římská keramika. Jedná se teprve o druhý tábor, nalezený v rámci záchranného archeologického výzkumu, a svědčí o záměru Římanů vytvořit na jižní a střední Moravě svou provincii. Celý dosavadní výzkum byl představen veřejnosti v pondělí, 23. 4. 2007. Podle informací archeologů se bude ve výzkumu ještě v letošním roce pokračovat, a věřme, že se dočkáme i dalších významných nálezů.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.pravcice.cz/index.asp, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA