Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mysločovice

Historie i současnost obce
Mysločovice, farní ves ležící v údolí, měla již svou přirozenou polohou dáno do vínku, aby stála v popředí veřejného zájmu, jak v životě kulturním a společenském, tak i po stránce hospodářské.

Leží v nadmořské výšce 212 m, na okraji Hané. Tvoří nepravidelnou náves a je rozložena větší částí podél okresní silnice vedoucí z Holešova a Lechotic do Malenovic.

Mysločovice se připomínají v roce 1063 při založení biskupství olomouckého. První písemná zmínka o obci je z roku 1397, kdy obec byla součástí količínského panství. Od roku 1446 patřily Mysločovice Albertu ze Štenberka a staly se součástí holešovského panství, později drženého rodem Rottalů. V roce 1752 byl položen základní kámen kostela Nejsvětejší Trojice hrabětem Františkem Antonínem Rottalem.

Katastr území o rozloze 366 ha má podobu protáhlého a nepravidelného pětiúhelníku, jehož východní čtvrtinu tvoří nížina v povodí Svodnice s ornou půdou a loukami. Tři čtvrtiny území jsou kopcovité, rovněž s převahou zemědělské půdy. Nejvyšším bodem území je kopec Háj ležící v nadmořské výšce 285 m.

S územím mysločovickým sousedí na západ území machovské, na sever míškovické, na severovýchod lechotické, na východ je les, na jihovýchod sousedí s hostišovským a na jihu se sazovickým územím.

Krajinné útvary patří ke starším pětihorám. Místní pískovcové skály, lom Kutrova skála a Petrova skála náleží k magurským vrstvám. V katastru v nižších polohách se všude setkáváme s usazeninami moře (neogenové), s šedými jíly zvanými šedivci bez zkamenělin. Šedivec způsobuje nepropustnost půdy pod jejím povrchem, brání vsakování, a je tedy nutné zajišťovat odtok povrchové vody technickými prostředky.

Rackovský potok je postupně obohacován dalšími přítoky. Pod Lechoticemi o potok Židelná, který protéká mysločovským katastrem, kde přibírá další potok "Míškovka". Mezi Mysločovicemi a Sazovicemi přitéká potůček pramenící pod Hostišovou ve "Skleněném zámku".

Lze zde pěstovat obilí všeho druhu. Dále se pěstují brambory, cukrová i krmná řepa. Dříve se pěstovalo i konopí. Ovocné stromy jsou vysázeny podél cest i v zahradách. Daří se jabloním i hrušním, oblíbené jsou i trnky (švestky). Mimořádný význam nabývá v poslední době parková úprava zeleně v obci, výsadba u domů i okrasných květin do truhlíků.

V současné době žije v obci 577 trvale hlášených obyvatel (k 31. 5. 2007) a obec má 209 popisných čísel. Zástavba Mysločovic je charakterizována volným a sevřeným řazením objektů podél silnice a ostatních místních komunikací. Starší obytná struktura má v podstatě řadovou formu (zástavba tvořená původními zemědělskými usedlostmi s dvorním hospodářským traktem). Zástavba poválečného období je z větší části tvořena rodinnými domy volně stojícími.

Pracovní příležitost v obci zajišťují soukromé firmy a dále velké firmy ve Zlíně a Otrokovicích. Spádovou oblastí je město Zlín a město Otrokovice. Dopravní obslužnost je zajišťována soukromou dopravní společností Housacar.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://myslocovice.cz/index.php?nid=540&lid=CZ&pic=MAIN, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA