Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Do Rožnova pod Radhoštěm za skanzenem i lyžováním

Rožnov pod Radhoštěm je okouzlujícím městem ležícím ve Zlínském kraji. Je dokonalým okénkem do minulosti, a to zejména kvůli proslulému Valašskému muzeu v přírodě, které zde sídlí. Rožnov však uspokojí nejen fanoušky historie, ale také milovníky zimních sportů. Okolní krajina tvořená malebnými Beskydami je totiž jako stvořená k lyžování. Hned vám povíme, kam byste se určitě měli vypravit.

Proslulý skanzen a další zajímavosti

Samotná procházka Rožnovem je velmi zajímavým zážitkem, který byste si neměli nechat ujít. Obdivovat tady můžete třeba kostel Všech svatých nebo evangelický kostel. Zajímavá je také návštěva Rožnovského pivovaru, prohlídka nedaleké zříceniny hradu Rožnov nebo výstup na Jurkovičovu rozhlednu stojící na Karlově kopci. Tím úplně největším lákadlem je však již zmíněný moravský skanzen známý jako Valašské muzeum v přírodě. Skanzen funguje již od roku 1925, což z něj dělá druhé nejdéle fungující evropské přírodní muzeum. Celý areál je rozdělen do čtyř částí, kterými jsou Dřevěné městečko, Mlýnská dolina, Valašská dědina a Pustevny.

Rožnov pod Radhoštěm
Foto: Valašské muzeum v přírodě

Dřevěné městečko je nejstarší částí muzea. Kromě domků, jež dříve stávaly na rožnovském náměstí, tady můžete obdivovat i dřevěný kostel sv. Anny obklopený hřbitovem zvaným Valašský Slavín. Zde jsou pochovány významné moravské osobnosti, mezi něž patří třeba Emil Zátopek, Jan Karafiát nebo bratři Bohumír a Alois Jaroňkovi, kteří zdejší skanzen založili. Pokud se poté přesunete do Mlýnské doliny, můžete se těšit na prohlídku valchy, pily i dalších dosud funkčních technických staveb. Valašská dědina je se svými desítkami hospodářských staveb nejrozsáhlejší částí skanzenu. Poslední část skanzenu zvaná Pustevny je tvořena dvěma secesními ubytovnami, a naleznete ji na stejnojmenném vrcholu Moravskoslezských Beskyd.

Z Rožnova na hory

Pokud se do Rožnova pod Rahoštěm vypravíte během lyžařské sezóny, určitě byste se neměli ochudit o výjimečný zážitek v podobě lyžování na některém z beskydských vrcholů. Právě ta část Beskyd, která leží od Rožnova doslova na dosah, je známá svými rozmanitými sjezdovkami. Naleznete zde mírné svahy i prudší tratě. Na své si zde tedy přijdou nejen zkušení lyžaři, ale i úplní začátečníci. K návštěvě láká například Skiareál Rališka ležící nedaleko od přehrady Horní Bečva, dále Skiareál Pustevny s šesti sjezdovými tratěmi, z nichž nejdelší měří více než jeden kilometr, a také Skiareál Bílá ležící v blízkosti obce Staré Hamry, který rovněž nabízí šest sjezdovek různé obtížnosti.

Rožnov pod Radhoštěm

Ubytování v Rožnově pod Radhoštěm

S takovým množstvím aktivit budete v Rožnově pod Radhoštěm potřebovat vhodné zázemí. Takové, kde si budete moci odpočinout a načerpat síly na další dny. Najít ubytování v Rožnově pod Radhoštěm je s Hotel.cz hračka. Na stránkách tohoto portálu totiž naleznete nejen kompletní nabídku ubytovacích zařízení, ale také jejich detailní popisky, fotografie a hodnocení. Snadno si poté vyberete takové, které vám bude nejlépe vyhovovat. Pokud si budete chtít dopřát ten nejlepší možný odpočinek se vším všudy, není nic jednoduššího, než navštívit i portál Spa.cz. Tam totiž mají velmi dobrý přehled o všech wellness hotelech a nabízených pobytech. Vyberte si svůj odpočinkový ráj ještě dnes.

Rožnov pod Radhoštěm

- PR článek -

Článek byl zobrazen 6 473 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA