Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Do Znojma za vínem i na běžky

Možná s příchodem zimy přestáváte myslet na výlety, a raději je odkládáte až na jaro. To je ale velká škoda, protože i zimní putování má své kouzlo. A teď nemluvíme jen o lyžování, i když právě s ním můžete své výlety spojit. Mluvíme i o zasněžených památkách nebo vánočních trzích provoněných vůní punče a svařeného vína.

Ve Znojmě se nudit nebudete

Jedním z měst, které vás okouzlí v každém ročním období, je Znojmo. Jedná se totiž o zajímavé město plné krásných míst a památek, z nichž musíme zmínit třeba rotundu svaté Kateřiny, jejíž vznik je datován až do 12. století, dále znojemský hrad tyčící se nad údolím Gránického potoka, překrásnou radniční věž nebo rozsáhlé, několikapatrové podzemí města, které bylo budováno ve 13. - 17. století. Během své procházky městem byste určitě neměli vynechat ani malebné Mikulášské náměstí, jehož dominantou je kostel svatého Mikuláše, nebo Masarykovo náměstí, které rovněž patří mezi velmi zajímavá místa. Právě zde poté probíhají tradiční vánoční trhy. Pokud se do Znojma vypravíte v kouzelném předvánočním období, máte se tak určitě na co těšit.

Hotely Znojmo

Do vinných sklípků nakoukněte i v zimě

Znojmo je také jedním z hlavních měst proslulého jihomoravského vinařství. Na město přímo navazuje obec Nový Šaldorf-Sedlešovice, která je považována za jedno z nejstarších osídlení regionu. Co nás ale bude zajímat ještě více, je vinařská tradice této malebné vesničky. I ta se pyšní poměrně dlouhou a zajímavou historií. Zdejší vinné sklepy, jež jsou hloubeny v pískovci, si díky barvě zdejšího jílu vysloužily přezdívku “Modré sklepy”. Jedná se zejména o menší rodinná vinařství, v nichž budete určitě vřele uvítání. Jen asi šest kilometrů od Znojma poté leží další vinařská vesnička, kterou stojí za to navštívit. Je jí Šatov, jenž je sídlem nejen vinařské firmy Znovín Znojmo, a.s., ale také celé řady menších i větších vinných sklepů.

Hotely Znojmo

Vychutnejte si zimní radovánky plnými doušky

Znojmo a jeho okolí je poté zaslíbené nejen vínu, ale i zimním radovánkám. Na své si zde přijdou zejména milovníci běhu na lyžích. Ti se mohou vydat do blízkého Národního parku Podyjí, kde v okolí Vranova nad Dyjí, Lesné a Čížova naleznou ty nejlepší běžecké trasy. Trasy vedou překrásnou přírodou národního parku, která v zimě určitě neztrácí na svém půvabu.

Hotely Znojmo

Nezapomeňte na výběr vhodného ubytování

Abyste si svůj výlet užili na maximum, je nutné včas myslet i na výběr vhodného ubytování. Nabídka je dostatečně široká. Znojmo nabízí útulné penziony i hotýlky, ale najdete zde i luxusní hotely. Záleží tedy jen na vás, jakému ubytovacímu zařízení dáte přednost. Všechny je najdete na stránkách Hotel.cz. S každým z hotelů a penzionů se můžete seznámit prostřednictvím popisu, fotografií a hodnocení hostů ubytovaných před vámi. S těmito informacemi bude výběr opravdu snadný. Pokud byste snad zatoužili i po pořádné relaxaci, můžete se ubytovat rovnou ve wellness hotelu. Seznam všech českých hotelů zařazených do kategorie “wellness” naleznete na stránkách Spa.cz. Tady vám s vašim pobytem poradí opravdoví odborníci na odpočinek. Tak teď už na nic nečekejte a vyberte si to nejlepší ubytování ve Znojmě nebo jeho okolí ještě dnes.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 1 114 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA