Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rýmařov

Podhorské městečko leží na 49°56´ severní šířky a 17°16´ východní zeměpisné délky v nadmořské výšce 570 až 615 m. Východně se nachází přidružená obec Jamartice (565 m n. m.), severně osada Harachov (610 - 660 m n. m.).

Severozápadně v údolí Podolského potoka se rozkládají místní části Edrovice (605 m n. m.) a Janovice (505 - 615 m n. m.). Jižním směrem vznikl na čáře rozvodí Baltského a Černého moře Ondřejov ( 580 - 630 m n. m.) a Stránské (630 – 670 m n. m.).

Horopisně patří samotné město na hranici mezi Nízkým a Hrubým Jeseníkem. Leží však na okraji Nízkého Jeseníku v údolí, které vyhloubily zdrojnice z východních svahů jižní části Hrubého Jeseníku.

Turistické zajímavosti

Chráněná archeologická památka Hrádek
Na Pivovarské ulici - místo městského hradu, nejstaršího středověkého opevněného sídla Rýmařovska (1. půle 13. stol. - 1405), nyní je zde umístěna část geologické expozice Muzea Rýmařov pod názvem Vývoj hornin Jesenicka.

Farní kostel sv. archanděla Michaela
Často přestavovaná trojlodní architektura s gotickým jádrem, upravena v roce 1609, v roce 1688 přistavěna Růžencová kaple.

Filiální kostel Navštívení Panny Marie
Mimořádně hodnotná barokní architektura místního stavitele Friedricha Hoslera z roku 1711 až 1715 s velmi kvalitní freskovou výzdobou Ferdinanda Nabotha a Jana Kryštofa Handkeho.

Před kostelem se nachází socha Panny Marie Vítězné - barokní plastika z roku 1774 a skupina  Ukřižování, zajímavá lidová práce z roku 1812.

Budova římsko-katolické fary
Renesanční architektura s původními klenbami z roku 1542, zprvu horní soud.

Budova radnice
Monumentální stavba s prvky od gotiky po klasicismus, převládá raně barokní sloh z let 1667 - 70, poslední úpravy na budově proběhly po požáru města v roce 1790  a v letech 1991 až 1994. Nachází se na náměstí Míru.

Městské muzeum v Rýmařově

Čerpáno z oficiálních stránek města Rýmařov www.rymarov.cz, na kterém najdete další informace.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA