Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Málkov

Obec Málkov je zapomenutá vesnička v Českém krasu. Dominanta kostelíku na blízkém Borku a vrch Lejškov dodávají Málkovu malebný ráz a dojem, že se člověk ocitl v jiném světě. Přilehlé svahy Lejškova jsou poseté malými lomečky – opuštěnými dávnými těžebnami vápence a po loukách se po celý rok prohánějí koně. Tato krajina skýtá romanticky založeným návštěvníkům nádherné terény pro pěší výlety a projížďky na koni.

Pro turisty je Málkov výborným výchozím bodem delších pěších výletů na blízké přírodní skvosty jakými rozhodně jsou Kotýz, Kobyla a Koukolová hora.

V obci se nachází originální penzion s restaurací Ranč Málkov, který poskytuje ubytování pro 50 osob. Od roku 2006 je zde otevřená škola jízdy na koni, která pořádá tréninky a vyjížďky pod vedením profesionálních instruktorů. Pro pokročilé jezdce jsou připraveny několikadenní "vandry" v sedle nádhernou krajinou Českého krasu. Restaurace je vyhlášená prvotřídní kvalitou kuchyně, obsluhy a živé zábavy.

Za návštěvu také rozhodně stojí Sklářský výtvarný ateliér WAGA, který se řadí mezi přední dílny v oblasti uměleckého řemesla a je zakladatelem moderní sklářské tradice v regionu. Tvorba dekorativního skla pro interiéry je charakteristická moderním stylem a precizní ruční prací.

Ateliér je možné navštívit, prohlédnout si dílnu, seznámit se s jeho tvorbou, a v neformálním prostředí se seznámit s autory a tvůrci moderního skla. Návštěvník si zde může zakoupit exkluzivní, jedinečný a osobitý dárek pro sebe či svoje blízké.

Obec Málkov je velmi dobře dostupná, leží nedaleko dálnice Praha - Plzeň (D5), 20 minut od Prahy, 10 km od Berouna a 3 km od Koněpruských jeskyň,. Svojí unikátní polohou je obec přímo předurčena k rekreaci. Je to atraktivní místo pro každého kdo hledá odpočinek, vyžití i poučení či klidnou a cenově dostupnou dovolenou.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.obecmalkov.cz/cz/61*Turistika---rekreace, na kterých najdete další informace.
 
 

 

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA