Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Město Špindlerův Mlýn otevře vycházkové trasy Mlynářovy okruhy

Odbor cestovního ruchu, kultury a sportu při MěÚ ve Špindlerově Mlýně připravil pro širokou veřejnost tři nové pěší vycházkové okruhy. Podle sdělení vedoucí oboru Mgr. Sylvie Dlouhé jsou nenáročné, vhodné pro rodiny s malými dětmi, sjízdné s "terénním" kočárkem. Jsou určené i pro seniory, kteří chtějí poklidnou procházkou projít zajímavými lokalitami, či pro návštěvníky, kteří chtějí lépe poznat Špindlerův Mlýn. Začátek všech okruhů je v městském parku naproti hotelu Savoy, kde bude instalována velkoplošná mapa s vyznačenými trasami a symbol okruhů - velká dřevořezba Mlynáře s trakařem. 

Oficiální slavnost je připravena na 7. července 2012

Město Špindlerův Mlýn vás srdečně zve na společenskou akci s názvem "Mlynářovy toulky". Je organizována u příležitosti otevření všech tří pěších okruhů. Uskuteční se v sobotu 7. července 2012. K této příležitosti bude pro obyvatele i návštěvníky Špindlerova Mlýna a Mlynářových okruhů připravena řada doprovodných akcí, nebude chybět hudba a bohatý program pro děti i dospělé. Jedna trasa je připravena specielně pro nejmenší. Potkají se zde nejen se Špindlerovským mlynářem, ale i s „Princeznou ze mlejna“, vodníkem či čertem, kteří si vymyslely různé úkoly….na závěr nebude chybět pro každého odměna. Dospělí se budou moci po celý den vydat na vycházkové okruhy s průvodcem, který je výkladem seznámí se zajímavostmi.

Místo s tradicí a atmosférou

Špindlerův Mlýn je nejnavštěvovanějším a nejvyhledávanějším cílem návštěvníků Krkonoš. Mimořádné klimatické podmínky a příhodná poloha celoročně uspokojí i náročné klienty toužící po sportovním vyžití, turistice či cykloturistice. Konvenuje i těm, kteří chtějí odpočívat a relaxovat. Špindlerův Mlýn je oblíbenou destinací i pro rodinnou dovolenou. Z toho důvodu vznikly přímo v centru a jeho blízkém okolí Mlynářovy okruhy. Jedná se o tři nenáročné trasy v délce od 1 km do 3,1 km. Jsou vybaveny místy k odpočinku i k občerstvení. 

Mlynářova naučná stezka: je nejkratším z okruhů měří 1,1 km. Na trase se můžete seznámit se „Slunečními (čedičovými) kameny“, které dle legendy vyzařují pozitivní energii.

Mlynářovo kolečko: trasa o délce 2,8 km je zaměřená na seznámení se samotným městečkem a místními zajímavostmi. Je možné shlédnout historicky zajímavé budovy jako je Špindlerovská hospoda (dříve mlýn), Villa Czernin, kostel sv. Petra či panoramatický výhled z Biskupské vyhlídky. 

Mlynářův výšlap: trasa s možnostmi sportovního vyžití má délku 3,1 km. Je vedená kolem Adrenalinového parku s obří houpačkou i dětským hřištěm, který uvítají nejen děti ale i rodiče. Dále kolem letní bobové dráhy a monkey parku, které stojí za to také vyzkoušet.

- Tisková zpráva - 

Článek byl zobrazen 1 059 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA