Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vnitroblock – nové centrum Holešovic vzniklo z chátrajících skladů

Na podzim roku 2016 vzniklo v pražských Holešovicích originální centrum s názvem Vnitroblock. Za vznikem i celou realizací stojí dva kamarádi, jejichž vášní je právě přetváření ruin na trendy místa, která stojí za návštěvu.

Jakub a Lukáš jsou dva neobyčejní mladí muži, kteří veškerý svůj čaj a energii věnují nalézání a následné přestavbě nevyužitých a chátrajících objektů. Po stodvacet let staré smíchovské truhlárně, kterou proměnili v kavárnu s galerií a promítacím sálem, a Radlické kulturní sportovně si vyhlédli objekt v Holešovicích. Bývalé dílny a sklady v Turasově ulici proměnili na multikulturní kreativní centrum, kde najdete kavárnu, obchod s kousky českých designérů, galerii, taneční studio, PIDIKINO, multimediální studio a také prostor pro divadla, workshopy, firemní akce a další eventy. Jejich záměrem bylo vytvořit především autentickou industriální atmosféru. Proto je v objektech zachováno mnoho původních prvků, které našly praktické využití i po přestavbě. Jak říkají sami autoři projektu: „Přijďte se podívat!“.

Holešovice
Foto: Vnitroblock

Vnitroblock není samozřejmě jedinou zajímavostí Holešovic. O pár ulic dál, na Bubenském nábřeží, najdete Pražskou tržnici. Památkově chráněný areál s neopakovatelnou atmosférou nemá co do významu, historie a rozlohy v Evropě obdoby. Je pravým opakem přelidněných a uspěchaných nákupních centrem. V Pražské tržnici můžete nakupovat ve stáncích pod širým nebem nebo v krytých halách, kde najde množství sympatických prodejen a obchůdků, kaváren, restaurací, divadlo a klub Jatka 78 nebo Mint Weekend Market.

Klub Jatka 78 je domovskou scénou cirku La Putyka a také divadlem, do kterého přijíždějí účinkující z celé ČR i ze zahraničí. Na Mint Market se můžete těšit opět od 4. března každý víkend. Hala 13 se promění v barevné rejdiště plné designu, módy, šperků, doplňků, delikates a vůně dobré kávy. Mint Weekend Market je inspirován podobnými trhy v Bankoku a londýnském Candem Town.

V hale 22 najdete největší trh se zeleninou a ovocem v Česku, kde nakoupíte čerstvou zeleninu a ovoce přímo od pěstitelů, ale také mléčné výrobky, maso a uzeniny, pekárnu, zahraniční delikatesy a květiny.

Součástí areálu tržnice je opravdová lahůdka pro milovníky rocku a hlasité hudby – RockOpera Praha. Svého druhu výjimečné divadlo, kde nenajdete muzikály pro celou rodinu, ale skvělou show pro rockery. V RockOperě pravidelně vystupují např. Jiří Zonyga nebo Kamil Střihavka.

V Holešovicích najdete také již dostatečně známou galerii DOX – centrum současného umění, divadlo La Fabrika, nebo hudební Cross Club, o jehož úchvatnou interiérovou výzdobu se zasloužil František Sádra Chmelík se svým týmem spolupracovníků.


Foto: Cross Club

Pražské Holešovice se umístily v anketě portálu Travelsupermarket.com o nejlepší evropskou čtvrť. V žebříčku dokonce předběhla známé čtvrtě v Amsterdamu, Barceloně nebo Paříži.

Jak je vidět, návštěvu Prahy můžete pojmout i docela jinak, než jako nepříjemnou tlačenici mezi turisty na spojnici Václavské náměstí - Staroměstské náměstí – Pražský hrad. Můžete se v klidu ubytovat v příjemném boutique hotelu v Holešovicích, naplánovat si termín například spojený s některým s veletrhů na Výstavišti nebo s Matějskou poutí a veškeré aktivity zvládnete pěšky. Boutique hotel Absolutum v Praze je vzdálen pár minut pěšky od nádraží Praha – Holešovice a stanice metra, 500 metrů od Výstaviště a za 15 minut dojdete do tržnice. Poloha ubytování je tedy ideální pro všechny, kteří se chtějí vyhnout cestování po Praze a svůj pobyt si chtějí užít v klidu a pohodě.

Hotel Holešovice

Hotel Holešovice

Hotel Holešovice
Foto: Absolutum Hotel Praha

Po náročném dni si i uprostřed města můžete užít wellness v hotelu v Praze. Je libo sauna, privátní koupel, masáž nebo solárium s kolagenem? Wellness centrum je otevřeno denně od 9 do 23 hodin, nemusíte se tedy bát, že byste v nabitém programu nenašli chvilku na relaxaci. Pokud si pohyb zarezervujete přímo na stránkách hotelu, můžete využít některý ze speciálních balíčků a slev – sleva za přímou rezervaci přes stránky hotelu, sleva za včasnou rezervaci, sleva na 3 a více denní pohyb a další.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 1 111 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA