Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

3 poklady Rožnova pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm, malé město v srdci Valašska je oblíbeným turistickým cílem. Důvodů, proč ho každoročně navštíví tolik tuzemských i zahraničních turistů, je mnoho. Rožnov je malebné město s atmosférou plné folklorních a kulturních památek. Vybrali jsme pro vás 3 nejzajímavější místa, kvůli kterým rozhodně stojí za to Rožnov navštívit – unikátní skanzen, oblíbené pivní lázně a známý areál Pustevny.

Valašské muzeum v přírodě

Valašské muzeum v přírodě je opravdový poklad ze starých dob, proto si zaslouží čestné první místo. Je to rozlehlý skanzen (největší a nejstarší ve střední Evropě), který se skládá z několika částí: dřevěného městečka, Valašského Slavína (zde jsou uctěny významné osobnosti Moravy), Mlýnská dolina s funkčními technickými stavbami a největší areál – Valašská dědina. Asi nejnavštěvovanější částí je dřevěné městečko, které vzniklo tak, že sem byly přeneseny originální domy z rožnovského náměstí a můžete si tak prohlédnout tradiční beskydskou architekturu (je tu např. obytný dům, kovárna, zvonice). Jestli vám je blízký folklor, určitě si návštěvu muzea nenechte ujít.

Valašské muzeum v přírodě

Rožnovské pivní lázně

V Rožnově můžete navštívit unikátní lázeňské zařízení, kde propojují alternativní i tradiční přístupy – dnes již proslavené Rožnovské pivní lázně. Hlavním lákadlem jsou zde tradiční koupele v pivu, které, jak zde věří, blahodárně působí na tělo i duši. Směs bylin a pivních přísad se zahřeje na příjemných 38°C, napustí se do speciální měděné vany a každému návštěvníkovi se k dispozici dá tolik točeného piva, kolik bude chtít. Už chápete, proč se sem každoročně vrací tolik zákazníků? Je to zkrátka oáza klidu a pohody.

Pivní lázně

Hora Radhošť a areál Pustevny

Pro akčnější povahy doporučujeme nevynechat výstup na horu Radhošť a návštěvu blízkého areálu Pustevny. Cestou se můžete poklonit soše boha Radegasta, známému symbolu Beskyd. A na místě už vás čeká množství nepřeberných aktivit. Podle toho, v jakém ročním období sem zavítáte, si můžete užít lyže a běžky, pěší výlety, golf, koupání výlety na kolech nebo koloběžkách nebo adrenalinové čtyřkolky. Až na Pustevny vede lanovka, kterou ocení jak lyžaři, tak unavení turisté.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 1 066 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA