Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Králický sněžník – v létě unikátní příroda, v zimě skvělé lyžování

V Olomouckém kraji, zhruba třicet kilometrů severně od města Šumperk, se rozkládá krajina, která ve vás zanechá jedině kladný dojem. Zamilujete si ji pro letní faunu, ale ani její zimní kabát vás nenechá chladnými.

Národní přírodní rezervace

Jestřábník sněžnický, zvonek vousatý, metlička křivolaká, prasetník jednoúborný. Tyto a mnoho dalších rostlin máte příležitost spatřit pouze v NPR Králický sněžník. Jinde v Česku zmíněné druhy buď zcela vymizely, nebo jich je tak málo, že o ně běžný návštěvník přírody nezavadí.

V rezervaci nespatříte jen jedinečnou floru. Sněžník se může pochlubit i širokým spektrem fauny – od celkem běžných jelenů, lišek či jezevců, přes nepůvodní kamzíky, až po zatoulané medvědy, vlky či rysy. 

I proto spadá Králický sněžník do soustavy Evropskou unií chráněných území NATURA 2000.

Kilometry sjezdovek, běžkařských tratí a kvalitní zázemí pro lyžaře

Pokud vás hory začnout zajímat až s příchodem prvních sněhových vloček a souvislé sněhové pokrývky, pořád vám má oblast kolem Králického sněžníku co nabídnout.

Ke ski areálu Králičák můžete dojet autem, nezapomeňte ovšem na to, že se nacházíte v (na české poměry) velké nadmořské výšce. Proto byste vaše auto měli rozhodně obout do zimních pneumatik a přibalit s sebou sněhové řetězy. V opačném případě místo na svahu strávíte den zapadlí s autem v příkopu.Přišli byste tak o 7 kilometrů sjezdovek všech možných obtížností se sedmi vleky a lanovkou.

I Běžkaři si v Králičáku přijdou na své –vyřádit se mohou na dvou okruzích v okolí areálu, popřípadě se napojit na čarokrásnou a perfektně udržovanou Jesenickou magistrálu.

Nezapomíná se ani na snowboardisty a lyžaře, kteří své dovednosti rádi zužitkovávají ve snowparku. Třináct různě obtížných překážek v podobě railů, funboxů, několika jumpů a corneru dokáže freestylisty zabavit na nejedno odpoledne. 

- PR článek -

Článek byl zobrazen 1 620 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA