Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Město Špindlerův Mlýn otevře vycházkové trasy Mlynářovy okruhy

Odbor cestovního ruchu, kultury a sportu při MěÚ ve Špindlerově Mlýně připravil pro širokou veřejnost tři nové pěší vycházkové okruhy. Podle sdělení vedoucí oboru Mgr. Sylvie Dlouhé jsou nenáročné, vhodné pro rodiny s malými dětmi, sjízdné s "terénním" kočárkem. Jsou určené i pro seniory, kteří chtějí poklidnou procházkou projít zajímavými lokalitami, či pro návštěvníky, kteří chtějí lépe poznat Špindlerův Mlýn. Začátek všech okruhů je v městském parku naproti hotelu Savoy, kde bude instalována velkoplošná mapa s vyznačenými trasami a symbol okruhů - velká dřevořezba Mlynáře s trakařem. 

Oficiální slavnost je připravena na 7. července 2012

Město Špindlerův Mlýn vás srdečně zve na společenskou akci s názvem "Mlynářovy toulky". Je organizována u příležitosti otevření všech tří pěších okruhů. Uskuteční se v sobotu 7. července 2012. K této příležitosti bude pro obyvatele i návštěvníky Špindlerova Mlýna a Mlynářových okruhů připravena řada doprovodných akcí, nebude chybět hudba a bohatý program pro děti i dospělé. Jedna trasa je připravena specielně pro nejmenší. Potkají se zde nejen se Špindlerovským mlynářem, ale i s „Princeznou ze mlejna“, vodníkem či čertem, kteří si vymyslely různé úkoly….na závěr nebude chybět pro každého odměna. Dospělí se budou moci po celý den vydat na vycházkové okruhy s průvodcem, který je výkladem seznámí se zajímavostmi.

Místo s tradicí a atmosférou

Špindlerův Mlýn je nejnavštěvovanějším a nejvyhledávanějším cílem návštěvníků Krkonoš. Mimořádné klimatické podmínky a příhodná poloha celoročně uspokojí i náročné klienty toužící po sportovním vyžití, turistice či cykloturistice. Konvenuje i těm, kteří chtějí odpočívat a relaxovat. Špindlerův Mlýn je oblíbenou destinací i pro rodinnou dovolenou. Z toho důvodu vznikly přímo v centru a jeho blízkém okolí Mlynářovy okruhy. Jedná se o tři nenáročné trasy v délce od 1 km do 3,1 km. Jsou vybaveny místy k odpočinku i k občerstvení. 

Mlynářova naučná stezka: je nejkratším z okruhů měří 1,1 km. Na trase se můžete seznámit se „Slunečními (čedičovými) kameny“, které dle legendy vyzařují pozitivní energii.

Mlynářovo kolečko: trasa o délce 2,8 km je zaměřená na seznámení se samotným městečkem a místními zajímavostmi. Je možné shlédnout historicky zajímavé budovy jako je Špindlerovská hospoda (dříve mlýn), Villa Czernin, kostel sv. Petra či panoramatický výhled z Biskupské vyhlídky. 

Mlynářův výšlap: trasa s možnostmi sportovního vyžití má délku 3,1 km. Je vedená kolem Adrenalinového parku s obří houpačkou i dětským hřištěm, který uvítají nejen děti ale i rodiče. Dále kolem letní bobové dráhy a monkey parku, které stojí za to také vyzkoušet.

- Tisková zpráva - 

Článek byl zobrazen 1 639 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA