Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Milotice - krojované hody s věncem

Milotice jsou malebnou obcí na Slovácku. Každoročně po Památce zesnulých se v ní konají krojované hody s věncem. Spojují v sobě dlouholetou tradici, rej barev a tónů, i velkou společenskou událost. 

Krojované hody pořádá více obcí, a nejen na Slovácku. V bohatém programu slavností se objevuje řada shodných bodů, ale najdou se i některá specifika.

Přípravy krojovaných hodů v Miloticích na Hodonínsku letos vyvrcholí v sobotu 5.11. To stárci s chasou postaví máj, který následně ozdobí stárky s děvčaty. Večer od 20 hodin začne hodová zábava s dechovou hudbou Mistříňanka.

Stěžejním bodem oslav ale bude nedělní mše v místním Kostele všech svatých. Odpoledne se sejde celá chasa svobodných chlapců a děvčat v tradičních svátečních krojích. S nimi v průvodu nesmějí chybět ani tzv. „ženáči“ a dechové hudby, které doprovodí svou muzikou celý průvod. Až se sejde většina krojovaných, půjde se ke stárkům, kde se tančí a zpívají tradiční lidové písničky. Stárek vyjde z domu a zazpívá sólo.

Až se obejdou stárci, pak společně s celým průvodem uvítají stárky. U druhé stárky se vynáší věnec, který je symbolem hodů a který se v pondělí na hodové zábavě rozprodává v dámské volence. Nesmí chybět souhlas starších a zkušenějších hospodářů, což většinou bývá manželský pár, který povoluje hody. Na večerní zábavě za účasti dechové hudby Sobuláci také nebudou chybět sóla stárků, bývalých stárků a hospodářů.

V pondělí večer je na programu opět hodová zábava s volenkou a půlnočními scénkami, a to za účasti dechové hudby Miločanka. Pondělním večerem tradiční krojované hody v Miloticích končí.
Při pobytu v Miloticích je možné se ubytovat v Penzionu u zámku.

- PR článek -

Penzion u zámku Milotice
Zámecká 120
696 05  Milotice

Tel.: 728 037 845
penzionmilotice@seznam.cz
www.penzionmilotice.cz

Článek byl zobrazen 6 466 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA