Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Na kole kolem Slezské Harty

Bruntálsko se vyznačuje hustou sítí cyklistických tras s různou obtížností. Lákavou oblastí je okolí vodní nádrže Slezská Harta, která kromě aktivního oddechu na kole, přináší také možnosti koupání, rybolovu, případně projížďky na jachtách, loďkách a šlapadlech.

Bruntálsko se vyznačuje hustou sítí cyklistických tras s různou obtížností. Lákavou oblastí je okolí vodní nádrže Slezská Harta, která kromě aktivního oddechu na kole, přináší také možnosti koupání, rybolovu, případně projížďky na jachtách, loďkách a šlapadlech.

Středně náročná trasa v délce 50 kilometrů začíná ve městě Bruntál a vede kolem Slezské Harty. Z Bruntálu se na kole dostanete směrem na Mezinu cyklostezkou č. 6162. V obci Mezina je možné shlédnout zajímavé přírodní úkazy – Lávový proud a Venušinu sopku.

Cesta se dále vine kamenným průsmykem, na jehož konci se nabízí možnost poprvé spatřit hezký břeh přehrady. V jízdě se pokračuje do vesnice Razová, kde se k návštěvě nabízí Chráněné území Razovské tufity. Cyklostezka brzo navede turisty k technické památce vápencového lomu a vápenné peci. Jede se dále směrem do Leskovce nad Moravicí, kde se plynule naváže na cyklostezku č. 6142 a jen pár kilometrů dělí cyklisty od hráze. Za příznivého počasí se tu otevírá kouzelný pohled na Velký Kotel Hrubého Jeseníku a na přehradu.

Z hráze vede cyklostezka č. 6142 stále po druhém břehu směrem k Roudnu. V těchto místech se nabízí návštěva dvou sopek – Velký a Malý Roudný. Je důležité připomenout, že Velký Roudný je mimo jiné i poutním místem. Z Roudna se jede dále přes obec Volárnu. Pokud taky turisté sjedou z cyklostezky a zabočí doprava, dojedou lesem za několik kilometrů do Nové Pláně, kde je k dispozici občerstvení, které lze spojit s výletem na lodičkách.

Z Nové Pláně je to zpět do Bruntálu už jen 13 km cyklostezkou č. 6161. Ve Valšově je možné zabočit na cyklostezku č. 6029, která se táhne přes Moravskoslezský Kočov a po ní se vydat na prohlídku poslední sopky této oblasti – Uhlířský vrch.

Článek byl zobrazen 2 186 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA