Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Stromové slavnosti – zábava a ekologie v jednom

Milovníci přírody, ale nejenom oni si o víkendu přišli ve Zlíně na své. Sázení stromků, stromolezení a mnoho atrakcí, to byly Stromové slavnosti v parku Svobody nedaleko zámku v centru Zlína.

Součástí programu bylo také vyhlášení druhého ročníku ankety Strom města Zlína 2012. Vítězem se stala Lípa, která získala 140 z celkového počtu 254 hlasů. Během akce byl také v parku vysazen nový strom, okrasný kultivar jasanu úzkolistého.

Zlínští mají co objímat

Stromami se nyní můžou nejenom kochat, ale také si je obejmout. Tato stromová „terapie“ zatím není v Čechách moc známá, avšak začíná se pomalu dostávat do povědomí. Objímání stromů a pobyt v lese má totiž skutečně léčivé účinky. Potvrdili to v rozsáhlém výzkumu finští vědci. 

Osoby, které objímají stromy nebo pobývají delší dobu v lese, mají v krvi vysokou koncentraci imunitních buněk. Ty jsou schopny bojovatnapr. se zhoubným nádorem a dalšími chorobami. K produkci těchto buněk přitom dochází právě při pobytu mezi stromy.

Pojeďte také do Zlína

Než se vydáte na výlet do Zlína za krásnou místní přírodou, máme pro vás tip na kvalitní a finančně přístupné ubytování. Penzion Uno vám nabízí:

• Romantický pokoj pro všechny zamilované
• Prostorný rodinný apartmán
• Dvoulůžkový pokoj vybavený starožitným nábytkem z konce 19. století

Těšit se můžete také na příjemnou obsluhu, opravdu chutné domácí jídlo, ale zejména vstřícnost majitelů. K dispozici máte několik parkovacích míst. Z Penzionu Uno je blízko do lesa na mnoho turistických cest i cyklostezek a ve vyhlášené restauraci Penzionu Uno se skvěle najíte.

O Penzionu Uno napsali

Stephanie: Děkujeme za příjemné ubytování. Byly jsme natolik spokojeni, že v budoucnu k Vám opět určitě zavítáme.

Jiřka a David: Musíme Vám moc poděkovat za krásný víkend, usměvavý personál a super služby. I přes to, že se zrovna o víkendu konala svatba, nám všechno vyšli moc vstříc! Hlavně s vynikající večeří! Paní majitelka je úžasný človíček a přeji Vám moc úspěchů v rozjetí dalších plánů! 

- PR článek -

Článek byl zobrazen 1 419 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA