Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Svátek sv. Martina oslavíme i ve sklepních uličkách

Objevili jste již na jižní Moravě ta zvláštní a krásná místa, obvykle na konci vesnice, kde lišky dávají dobrou noc, řádky vinic se z okolních svahů spouští až na střechy sklepních stavení a u vrat vedoucích zdánlivě někam do země na Vás čeká lavička a stůl?

Zažili jste v našem vinařském kraji tu příjemnou pohodu, když za soumraku procházíte kolem sklepů a z pootevřených dveří zní tu a tam cinkání skla, družný hovor či zpěv veselé chasy? Tak to jste ve sklepních uličkách. V místech, kde se po staletí místní vinaři snaží proměnit slunce, půdu a plody révy na víno. Sklepních uliček je na Moravě asi 100 a některé z nich tvoří celé sklepní osady se stovkami sklepních staveb. Jejich genius loci, stále lepší a lepší kvalita zdejších vín a pohostinnost místních lidí, sem lákají tisíce návštěvníků.  Přijeďte i vy, třeba během akcí ke svátku svatého Martina!

Nový Saldorf
Foto: Nový Šaldorf

Svátek svatého Martina

Svátek svatého Martina, který připadá na 11. listopad, je pro milovníky vína především svátkem mladého vína, které se tradičně od tohoto dne může nalévat a koštovat. Svatomartinská vína jsou první vína nového ročníku. Jedná se o vína svěží a ovocitá, která sice zrála pouhých několik týdnů, ale za tuto dobu už stačila získat svůj osobitý charakter. 

Začínáme 11. 11. v 11 hodin

Tradiční Svatomartinský košt, který pořádá Vinařský fond, proběhne 11. listopadu od 11 hod. na brněnském náměstí Svobody. Akce láká rok od roku více návštěvníků, ale stejně jako na všech předešlých ročnících i letos pořadatelé ručí za to, že vína bude pro všechny, kteří přijdou oslavit svátek svatého Martina se sklenkou v ruce, dostatek. I na dalších místech po celé jižní Moravě budou probíhat oslavy tohoto svátku a degustace mladých vín, např. v Čejkovicích, na náměstích v Kyjově nebo Valticích. 

Pavlov
Foto: Pavlov

Oslavy mladého vína

Ovšem pondělím to teprve začíná, akce ke svatému Martinu a ochutnávky mladých vín budou probíhat po celý listopad. I ve sklepních uličkách se otevřenou místní sklepy a ožijí cinkotem skleniček, vůní regionálních specialit i hudbou (např. v Novém Šaldorfu, na Mutěnicku nebo v Pavlově).

Na jižní Moravě si můžete vybrat z velkého počtu akcí, které se ke svátku svatého Martina a k mladým vínům vážou, od otevřených sklepů a koštů až po speciální degustační menu v nejlepších restauracích. Veškeré informace a pozvánky na akce naleznete na webové stránce www.sklepni-ulicky.cz

Prušánky
Foto: Prušánky

Jestli přijede svatý Martin na bílém koni, to ještě nevíme, ale jisté je, že od 11. 11. můžete přijet na jižní Moravu ochutnat mladá letošní vína. A máte se na co těšit!

Centrála cestovního ruchu-Jižní Morava a Weinviertel Tourismus (www.weinviertel.at) vzájemně spolupracují a propagují krásu sklepních uliček díky projektu „Otevřené sklepní uličky vyprávějí příběhy“ podpořeného z Evropského fondu pro regionální rozvoj.


- PR článek -

Článek byl zobrazen 4 910 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA