Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Nový Poddvorov

Název dnešní obce Nového Poddvorov upomíná jméno zaniklého městečka Potvorova. Toto sídliště patřilo cisterciáckému klášteru velehradskému, jemuž papež Alexandr IV. v roce 1261 držení jeho potvrdil. Městečko mělo tvar podkovy, jako všechna stará slovanská sídliště. To vše nasvědčuje tomu, že zaniklé městečko „Potvorov“ bylo v tu dobu významným sídlem našich předků.

Do dnešní doby zůstal z této oblasti jen název trati Kosteliska. Teprve v roce 1783 byla za panování císaře Josefa II. založena dnešní obec Nový Poddvorov na pustých poddanských polích, ležící západně od města Hodonína, odkud je obec vzdálena asi 16 km. Obec má svou pečeť, na které je znázorněna radlice se sedícím skřivanem. Bonita půdy v této krajině byla velmi dobrá, proto se obyvatelé této nově založené obce věnovali zemědělství a na vhodně položených tratích vinařství.

Naše obec je i přes malý počet zde žijících obyvatel velmi dobře infrastrukturně vybavena. V posledních letech byla v obci vybudována kanalizace, vodovod, zaveden plyn a rekonstruována elektrická síť. Většina produktivních obyvatel je zaměstnána v zemědělství, ostatní dojíždí za prací do nejbližšího okolí a do města Hodonína. Velká pozornost je v naší obci věnována vinařství. Na vhodných polohách se daří těm nejnáročnějším odrůdám, ze kterých místní vinaři vyrábí velmi kvalitní odrůdová vína, žádaná náročnými milovníky dobrého vína z celé ČR. Hody jsou u nás pořádána každou poslední neděli v měsíci srpnu podle zvyků a tradic zdejšího kraje.

Čerpáno z oficiálních stránek http://www.slovacko.cz/lokalita/366/, na kterých najdete další informace.

 

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2022

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

Velikonoce 2022 v JORDÁNSKU

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVydejte se s CK TILIA na poznávací okruh biblickou zemí za Jordánem - navíc dvoudenní návštěva Petry, safari a nocleh ve Wadi Rum a závěrečný pobyt v luxusním 5* hotelu u Mrtvého moře 

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA