Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tipy na výlet a zajímavosti Jihočeského kraje

Tipy na výlet a zajímavosti Jihočeského kraje zobrazené k dnešnímu na našem webu.

Blanský les - CHKO
Chráněná krajinná oblast Blanský les byla vyhlášena za velkoplošné chráněné území roku 1990. Představuje ucelený krajinný komplex s přírodním prostředím dosud málo dotčeným negativními vlivy lidského hospodaření. Rozkládá se jihozápadně od Českých Budějovic a zahrnuje ...

Bývalý jezuitský seminář s kaplí sv. Víta v Jindřichově Hradci
Muzeum bylo založeno v r.1882, od r.1927 sídlí v budově bývalého jezuitského semináře. Jsou zde představovány významné archeologické nálezy, velmi vzácná kolekce gotických plastik, doklady cechovní a řemeslné výroby, sbírka obrazů a nábytku.

Červená Lhota
Červená Lhota V krásné a romantické krajině Jihočeského kraje, uprostřed lesů a rybníků se nachází jeden z nejnavštěvovanějších českých zámků – Červená Lhota. Své jméno zámek dostal skutečně podle charakteristického červeného zdiva, jehož barva byla vybrána proto, aby se zámek zvýraznil. Po mnoho staletí se však o této barvě tradovala mnohem krvavější a strašidelnější legenda.

Empírová kašna v Dačicích
Šestiboká empírová kašna na náměstí je jeho ozdobou již téměř dvě stě let. Dnes z ní tryská malá půvabná fontánka. Dříve byla důležitou zásobárnou vody pro místní obyvatele.

Farní kostel sv. Petra a Pavla v Cizkrajově
Na příkrém skalnatém ostrohu přímo v centru vsi se nachází největší dochovalá stavba v Cizkrajově, farní kostel sv. Petra a Pavla. Se stavbou se začalo již ve 13. století, předpokládá se však, že jeho dnešní pozdně gotická podoba pochází z doby, kdy v Telči vládl Jindřich (1453-1507), neboť klenba jeho presbytáře ...

Farní kostel sv. Petra a sv. Pavla v Kaplici
První zmínka z roku 1257. Kostelu pravděpodobně předcházel malý románský kostelík. Po požáru roku 1507 byl znovu postaven v pozdně gotickém slohu. V druhé polovině 18. stol. byl tento farní kostel povýšen na děkanský. Vnitřní zařízení pseudogotické. Hlavní oltář zdobí obraz Loučení sv. Petra se sv. Pavlem z 2. pol. 18. století.

Filiální kostel sv. Floriána v Kaplici
Pozdně gotická stavba, zaklenutá síťovými klenbami, jejíž dnešní podoba pochází z počátku 16. stol. Je možné se domnívat, že původně zde stával karner (kostnice) nebo hřbitovní kaple. Vnitřní zařízení barokní. Uvnitř se nacházejí kaple sv. Linharta a sv. Marie.

Františkánský klášter s kostelem sv. Kateřiny v Jindřichově Hradci
Jedná se o raně barokní architekturu, vytvářející spolu s přilehlým kostelem a domem čp.123/II (Klášteříčkem) urbanisticky zajímavý a v historii města důležitý celek.

Františkánský klášter v Dačicích
Za řekou vystoupíte po 52 schodech krytého kamenného schodiště k barokní dominantě – areálu františkánského kláštera. Klášter nyní patří Řádu bosých karmelitek. Budovy kláštera i sousedního klášterního kostela sv. Antonína Paduánského jsou jednoduché stavby odpovídající řádovým pravidlům.

Hrad Helfenburk
V Čechách se nachází dva hrady stejného jména – Helfenburk. Dnešní zastavení se týká hradu Helfenburk u Bavorova v jižních Čechách. Na zalesněném vrchu Malošín (683 m) západně od Bavorova založil rod Rožmberků r. 1355 strážní hrad, který střežil obchodní cestu z Prachatic do Vodňan. Zdejší hrad patří k těm nejnavštěvovanějším v celém regionu.

Hrad Rožmberk
Hrad pocházející z poloviny 13. století patří mezi nejstarší hrady Vítkovů, předchůdců jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů - Rožmberků. Jedná se o komplex původně dvou rožmberských hradů tvz. Dolní hrad a Horní hrad, z něhož se zachovala pouze kamenná hláska zvaná Jakobínka.

Hrad Velešín
Velešínský hrad patřil k nejstarším feudálním sídlům v jižních Čechách. Byl vybudován již na konci první třetiny 13. století jako královský hrad. Od Přemysla Otakara II. získal hrad Čéč z Budějovic, pak jej vlastnili páni z Michalovic a nakonec Rožmberkové.

Hrad Zvíkov
Zvíkov je nejvýznamnější raně gotický královský hrad v českých zemích. Nachází se na vysokém skalnatém ostrohu nad soutokem Otavy a Vltavy. Ostroh lákal svou polohou k osídlení již v prehistorické době.

Hrádek Louzek
Zřícenina hradu Louzek se nachází 4 km jižním směrem od města Kaplice. Slovo Louzek (německy Lauseck) vzniklo z německého výrazu Lauer - úkryt, číhaná, palouk.

Hřbitovní kostel Nejsvětější Trojice v Jindřichově Hradci
Na hřbitově vysvěceném r.1584 byl vystavěn hradeckými utrakvisty v letech 1590-1594 goticko-renesanční jednolodní kostel, který byl nově zaklenut v polovině 18.století. Zajímavá je tzv.Pirchanská kaple z r.1597, na jižní straně kostela. Hřbitov byl zrušen v r.1961 a přeměněn v park.

Hřbitovní kostel sv. Václava v Jindřichově Hradci
Původně gotický kostelík na předměstí, jižně od centra, je připomínám poprvé v roce 1399. V roce 1457 byli do kostela uvedeni františkáni, po jejich následném odchodu nebyl kostel plně využíván a udržován. Kostel byl v roce 1606 obnoven jezuity. V roce 1618 byl však kostel vypleněn a vypálen Dampiérovými vojáky ...

Jezuitská kolej s kostelem sv. Maří Magdaleny v Jindřichově Hradci
Kostel je připomínán již ve 13.století. V r.1615 vyhořel, obnoven byl raně barokně v letech 1628-1632. V r.1778 byl odsvěcen a spolu s kolejí začal v r. 1779 sloužit armádě.

Kamenná kašna v Kaplici
O kamenném sloupu kašny se traduje, že to býval pranýř. Kašna byla postavena roku 1646. Na počátku II. světové války došlo k jejímu posunutí z osy náměstí na severní stranu - tehdejší náměstí se jménem Adolfa Hitlera se stalo jevištěm velkých vojenských nástupů …

Kamenný most v Dačicích
Příjemná oáza zeleně na náměstí – Kancnýřův sad – Vás přímo vybídne k posezení pod stinnými lipami nebo u empírové kašny. Nyní se vydáte z Palackého náměstí směrem k řece Moravské Dyji. Most, na který vejdete, stojí na místě starého brodu.

Kaple sv. Josefa a sv. Barbory v Kaplici
Stavba pochází ze 16. století, původně sloužila jako protestantský kostel (kaple byla pravděpodobně jeho presbytářem). Později (1738) byl tento kostel přestavěn na církevní špitál s kaplí. Oltář je z první třetiny 18. století, portálový, sochařský.

Kaple sv. Voršily v Křemži
Nachází se uprostřed hřbitova. Původní Častolárova z roku 1550 byla po zničení bleskem odstraněna a na jejím místě postavena nová v roce 1905.

Klášter Zlatá Koruna
Klášter Zlatá Koruna se nachází asi 8 km severně od Českého Krumlova ve směru na České Budějovice.

Klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Zlaté Koruně
Gotická stavba započatá koncem 13. století. Kostel je třílodní a nemá věž. Krásné gotické kamenické práce v celém objektu, zejména v okenních kružbách. Vnitřní zařízení většinou barokní.

Kostel archanděla Michaela v Křemži
Původní nejstarší část: románská sakristie, kde původní klenba už byla nahrazena novou, přiléhá k ní gotický presbytář ze 14. století. Na místě zbouraného Častolárova kostela z roku 1557 postaven ve slohu pseudogotickém v roce 1887 nový trojlodní kostel.

Kostel s věží sv. Vavřince v Dačicích
Tuto chloubu renesančních staveb ve městě uvidíte při příjezdu do Dačic ze všech stran. V létě je věž otevřena a vystoupíte-li po 150 točitých schodech na ochoz, naskytne se Vám překrásný výhled na město i okolí.

Kostel sv. Jakuba s Černínskou hrobkou v Jindřichově Hradci
Připomíná se r.1518, kdy u něho byla zřízena křížová cesta o jedenácti zastaveních,které byly v minulém století rozšířeny o další tři. V r.1793 byl odsvěcen, ve 40.letech 19.století sloužil za prachárnu. Dnešní pseudogotická podoba kostela (postaveného Bedřichem Stachem) je z let 1859-60.

Kostel sv. Jana Křtitele v Dešné
Místní kostel sv. Jana Křtitele je pozdně gotická stavba, vystavěná v roce 1494 s renesančně upravenou předsíní a barokní boční kaplí. Hlavní loď je uzavřena pětibokým presbytářem. Před západním průčelím stojí štíhlá hranolová věž s cibulovou střechou a lucernou. Na hřbitově je barokní kaple sv. Kříže z roku 1739.

Kostel sv. Ottona v Deštné
Založení a zasvěcení, původně jistě dřevěného kostela, spadá do období před 1.polovinou 13. století. Je pravděpodobně spjato s německými rytíři a kolonisty přišlými z okolí Bamberka, kde žil, a je pochován biskup Otton, patron deštenského kostela.

Kostel svatého Bartoloměje v Malontech
Původně gotická kaple sv. Kateřiny, založená v 1. polovině 14. století. Roku 1400 přistaven presbytář, pak koncem 15. století byl kostel rozšířen na dvoulodní chrám. Vnitřní výzdoba je barokní a pochází přibližně z roku 1710. Pozoruhodná je s bohatá sochařská výzdoba. Zvony nesou letopočty 1423 a 1507.

Kostel svatého Jakuba Většího ve Světlíku
Původně kolem poloviny 13. století, poškozen roku 1423, rozšířen 1663, úplně zromanizován v letech 1872 až 1874. V letech 1991 - 1998 byla provedena úplná rekonstrukce. Dne 25. 7. 1999 byly vysvěceny 2 nové bronzové zvony o váze 200 a 400 kg ze zvonařství Rudolfa Pernera v Pasově.

Kostel svatého Michaela v Horním Dvořišti
Původní stavba z 2. poloviny 13. století, přestavěn v pozdně gotickém slohu počátkem 16. století. Barokně přestavěn po požáru v roce 1738.

Kostel Zvěstování P. Marie v Budeči
Farní kostel Zvěstování Panny Marie se připomíná roku 1346. Presbytář je v gotickém slohu. Kazatelna a dva postranní oltáře jsou barokní. Z kostela je přístupová kaple, ve které jsou zbytky barokního oltáře. Kolem kostela byl roku 1789 hřbitov. Před kostelem byly pořádány poutě a trhy.

Lanová dráha Kleť
Lokalita je v předhůří Šumavy, v Chráněné krajinné oblasti Blanský les. Sedačková lanovka vede z Krasetína na Kleť, nejvyšší horu Blanského lesa. Krasetín je částí obce Holubov, odkud vede Naučná stezka Třísov - Dívčí Kámen - Holubov.

Mariánský sloup v Dačicích
Ve středu Havlíčkova náměstí před Novým zámkem stojí barokní sousoší – Mariánský sloup, který nese na korintském sloupu mezi postavami sv. Václava, sv. Vojtěcha a sv. Prokopa sochu Panny Marie Neposkvrněného početí. Sousoší bylo zhotoveno kolem roku 1725 zřejmě dačickým sochařem Kölblem na náklady ...

Minoritský klášter a kostel sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci
Jedná se o původní raně gotický dvoulodní kostel, gotickou kapli sv.Mikuláše, bývalý klášter s kaplemi (Soukenickou a barokní špitální Nanebevzetí P.Marie) a bývalý špitál.

Muzeum Schwarzenberského plavebního kanálu
Muzeum se nachází v citlivě rekonstruovaném historickém objektu na náměstí obce Chvalšiny, která je rodištěm autora Schwarzenberského plavebního kanálu Josefa Rosenauera. Projekt muzea byl realizován v letech 1999-2000 z iniciativy Obecního úřadu.

Novohradské hory - Přírodní park
Novohradské hory se rozprostírají při státní hranici České republiky s Rakouskem na ploše 162 km čtverečních. V ČR vyplňují území mezi Novými Hrady, Dolním Dvořištěm a Benešovem nad Černou.

Památník - Rodný dům Adalberta Stiftera
Rodný dům Adalberta Stiftera č. 21 pochází ze 17. století. Stifterův rod zde žil od doby kolem r. 1660. Majitelé domu hospodařili na svém statku, ale hlavně se živili jako tkalci, pláteníci a obchodníci se lnem a přízí. Do začátku 19. století se v domě vystřídalo šest generací Stifterova rodu.

Pivovar v Černé v Pošumaví
V roce 1568 byl založen a postaven Jakubem Krčínem z Jelčan, zdatným úředníkem Viléma z Rožmberka, pivovar a mlýn. Hospody v Horní Plané, Hořicích a Frymburku byly odkázány na odběr piva z Černé. V roce 1605 odebíralo pivo z tohoto pivovaru 48 hospod.

Pomník kostky cukru v Dačicích
Vypravíte-li se na druhé dačické náměstí, cestou minete malý, neobvyklý pomníček. Je to žulový pomník kostky cukru, který zde byl postaven v r. 1983. Připomíná jedno zajímavé dačické prvenství v roce 1843 byla ve městě vyrobena první kostka cukru na světě.

Pomník obětem vlaku smrti v Horním Dvořišti
Po železnici z Horního Dvořiště směrem na České Budějovice projelo koncem války několik transportů s vězni z koncentračních táborů. Mnozí z těchto zubožených lidí nevydrželi strašné útrapy, během cesty ve vagonech zemřeli a jejich mrtvoly byly pak na několika místech vyhozeny z vlaku.

Poutní kostel Panny Marie v Kájově
Původní stavba kostela je z 2. poloviny 13. století. Kostel byl zničen za husitských válek roku 1422 a v roce 1469, kdy vojska zničila i školu. Nynější kostel byl postaven v pozdně gotickém slohu v letech 1471 až 1488. V roce 1670 dal lékař Ondřej Volkshofer z Krumlova postavit oltář.

Proboštský kostel Nanebevzetí Panny Marie v Jindřichově Hradci
Jedná se o významný gotický chrám z 2.pol.14.století, který je dominantou celého města. Orientované, zděné, pseudosíňové trojlodí s dlouhým chorem, pětiboce uzavřeným.Na severní straně je čtyřboká hranolová věž se zvonovitou střechou a přístavky, sakristie a Špulířská kaple z let 1489-1506.

Provaznické muzeum v Deštné
Dlouholetá tradice provaznictví v Deštné se datuje od 70. let 18. století, kdy přišel do městečka rod Kliků. Poslední provazník z tohoto rodu Karel Klik zřídil v bývalé dílně svého domu provaznické muzeum, jediné tohoto typu v Čechách. Provaznická výroba v Deštné pokračuje ve výrobním družstvu Delana.

Radnice v Kaplici
Existence budovy radnice uváděna v česky psaném urbáři od roku 1553. První zmínka o "soudním domě" (domě, kde se městská rada scházela) pochází ale již z roku 1382. Současná podoba původně renesanční radnice vznikla při přestavbě v roce 1852. Dominantu radnice tvoří barokní věž s bání.

Schwarzenberská hrobka v Domaníně
Schwarzenberská hrobka je hrobkou rodu Schwarzenbergů v Domaníně v okrese Jindřichův Hradec. Nachází se poblíž Třeboně v parku jihovýchodně od rybníka Svět. Založil ji Jan Adolf II. Schwarzenberg na podnět své manželky Eleonory Schwarzenbergové. V hrobce je uloženo 26 rakví.

Státní hrad a zámek Český Krumlov
Státní hrad a zámek Český Krumlov patří svou architektonickou úrovní, kulturní tradicí i svou rozlohou mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti. V původní půdorysné dispozici, hmotové skladbě, interiérové instalaci i architektonickém detailu je dochován stavební vývoj od 14. do 19. století.

Státní hrad a zámek v Jindřichově Hradci
Státní hrad a zámek Komplex budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci je po Pražském hradu a dále zámku v Českém Krumlově třetím nejrozsáhlejším památkovým objektem v České republice. Rozkládá se na více jak 3 ha, má 320 místností. V interiérech je uloženo na 10000 uměleckých předmětů.

Státní zámek Hluboká
Státní zámek Hluboká V jižních Čechách se vysoko nad údolím řeky Vltavy tyčí jeden z nejvyhledávanějších turistických cílů v zemi – státní zámek Hluboká. Původně na tomto místě stával královský hrad, který nechal ve 13. století založit Přemysl Otakar II., nazývaný též král „železný a zlatý“. První písemná zmínka o tomto hradu se datuje již do roku 1253.

Škola v Holubově
Stavbou školy v Holubově byla v roce 1891 pověřena nově ustavená místní školní rada poté, co přestala dostačovat kapacita školní budovy ve Křemži. Plán školy vypracoval zřejmě knížecí stavitel, protože budova je vystavěna ve stylu tehdy stavěných knížecích hájoven.

Trojsoší na křižovatce nad kostelem v Kájově
Sousoší tří světců Tadeáše, Josefa a Antonína Paduánského o rozměrech cca 180 x 220 cm nechal postavit roku 1733 Kristián Guschl, v té době kájovský farář, jak stojí v latinském nápise na podstavci.

Tvrz Heršlák v Horním Dvořišti
Český Heršlák, dnešní osada Horního Dvořiště, vznikl nedlouho po založení Horního Dvořiště. „První zpráva o Heršláku pochází z roku 1289, kdy bratři Čeněk z Doudleb a Dominik z Pasovar odevzdali klášteru ve Vyšším Brodě desátek z tohoto majetku“.

Tvrz Pasovary
Tvrz Pasovary se nachází 9 km jihozápadním směrem od města Český Krumlov. Název tvrze a přilehlé vsi pochází z německého slova "Passauer" - Pasovan, člověk přišlý z Pasova. Původní název vsi zněl Passauerlag a byl postupně počeštěn.

Tvrz Slavkov
Tvrz Slavkov se nachází 7 km jihozápadním směrem od města Českého Krumlova. Původ názvu - Slavkov (německy Lagau) vznikl z vlastního jména majitele, má význam "Slávkův dvůr".

Zámecké divadlo v Českém Krumlově
Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově stojí na V. nádvoří zámku Český Krumlov za hradním příkopem v blízkosti západního zámeckého křídla, se kterým je spojeno tzv. Plášťovým mostem s krytou spojovací chodbou vedoucí z Maškarního sálu do knížecí lóže zámeckého divadla.

Zámek Bechyně
Renesanční zámek Bechyně je výraznou dominantou města Bechyně na Táborsku v Jihočeském kraji. Původně knížecí hradiště v Bechyni (zmiňované již v 9. století), nynější zámek Bechyně se vypíná na úzké ostrožně, chráněné ze tří stran hlubokými zářezy Lužnice a říčky Smutné.

Zámek Blatná
Zámek Blatná Malebný jihočeský zámek Blatná byl vybudován v polovině 13. století na ostrůvku uprostřed říčky Lomnice. Kolem něj se v minulosti rozkládaly jen bažiny, odtud také pochází jeho původní název „blatný hrad“. Dnes patří společně s Červenou Lhotou mezi nejvýznamnější vodní zámky v Čechách.

Zámek Dačice
Na rozhraní Čech a Moravy leží město Dačice, kde stojí i starý a nový zámek, který je pro výletníky vděčnou turistickou zastávkou. Původní středisko panství bylo v nedalekém Bílkově, za pánů z Hradce však bylo přeneseno do Dačic. Dačice byly v 16. století centrem rozsáhlého panství Krajířů z Krajku, šlechtického rodu pocházejícího z Korutan.

Zámek Kratochvíle
Zámek Kratochvíle se nachází asi 3 km od Netolic, 28 kilometrů severozápadně od Českých Budějovic a 25 kilometrů od zámku Hluboká. Vystavěli jej Rožmberkové jako své nové sídlo nedaleko hradu Helfenburk, který po dokončení Kratochvíle již nadobro opustili. Zámek Kratochvíle je stavba, která nemá v Čechách druhé poloviny 16. století obdoby. Je výrazem okázalé velkorysosti předního velmože království Viléma z Rožmberka.

Zámek Orlík
Zámek Orlík Zámek Orlík nad Vltavou ležící v Jižních Čechách mnohé okouzlí již na první pohled. Tato překrásná novogotická stavba, která se kdysi tyčila nad údolím řeky Vltavy, je jedním z mála dochovaných sídel staré rodové šlechty. Dnes je zámek situován na břehu Orlického jezera, v těsné blízkosti Orlické přehradní nádrže.

Zbytky hradebního pásu v Jindřichově Hradci
Původní městské opevnění navazovalo na opevnění hradu a využívalo k obraně města i toku Nežárky a dvou rybníků malého i velkého Vajgaru. Nejúplněji je zachována část na severovýchodě města mezi náměstím T.G.Masaryka a velkým Vajgarem, kde dosud stojí parkánová hradba s baštami , příkop a částečně i zeď hlavní.

Zřícenina hradu Dívčí Kámen
Zřícenina hradu Dívčí Kámen se nachází u vsi Třísov, 9 km severovýchodním směrem od města Český Krumlov. Hrad stál na vysokém skalnatém návrší, obtékaném řekou Vltavou a Křemežským potokem, který se pod hradem vlévá do Vltavy.

Železárna Adolfov v Holubově
Pod nádražím v Holubově (dříve část nazývaná Adolfov) stávaly až do roku 1874 železářské pece a čtyři hamry. Huť na tavení železné rudy v Holubově postavili v roce 1841 budějovičtí podnikatelé Vojtěch Lanna, František Klavík a Jan Procházka. Železárna byla nazvána jménem knížete Adolfa ze Schwarzenberga ...

Židovský hřbitov v Jindřichově Hradci
Na jihozápadním předměstí města na zalesněném svahu kopce Pejčoch na řekou Nežárkou se nachází židovský hřbitov, poprvé připomínám již v 15.století, ale doložen až v 16.století.Nejstarší čitelný náhrobek je z roku 1714.

Města a obce Jihočeského kraje

Ubytování a stravování v Jihočeském kraji

Tipy na výlet v Moravskoslezském kraji
Tipy na výlet v Olomuckém kraji

Tipy na výlet ve Zlínském kraji

Tipy na výlet v Jihomoravském kraji

Tipy na výlet v kraji Vysočina

Článek byl zobrazen 4 371 krát.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA