Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Českomor. vrch.

Jak již sám název napovídá, nachází se Českomoravská vrchovina na pomezí Čech a Moravy. Nejvyšším vrcholem tohoto lesnatého pohoří je Devět skal měřící 836 metrů nad mořem. Devět skal se nachází v pohoří Žďárské vrchy, které je nazýváno zeleným srdcem celé vrchoviny. Jde o ekologicky nejzachovalejší oblast České republiky. Českomoravská vrchovina bývá někdy také nazývána Vysočina a se svou rozlohou 11 750 km2 je nejrozsáhlejší vrchovinovou oblastí v České republice. Typická je pro ni mírně zvlněná krajina s nadmořskou výškou od 400 do 800 metrů. Českomoravská vrchovina poskytuje ideální podmínky pro cykloturistiku, turistiku, relaxaci, rodinné dovolené a běžky. V krajině jsou roztroušeny pozoruhodné památky, jako jsou kláštery, hrady, kostely a zámky. Českomoravská vrchovina se rozprostírá od jihočeských rybníků až k Hané a stala se oblíbenou také u básníků, malířů a spisovatelů. 

Asi 60% území Českomoravské vrchoviny je trvale zalesněno, a proto zde byla v roce 1970 vyhlášena chráněná krajinná oblast. Největším městem tohoto kraje je Havlíčkův Brod. Mezi další významná města patří Žďár nad Sázavou s kostelem zapsaným na Seznamu světového dědictví UNESCO, Třebíč, Telč, Nové město na Moravě a Bystřice nad Pernštejnem. Pokud sem zavítáte, určitě si nenechejte ujít návštěvu mohutného gotického hradu v Lipnici nad Sázavou  s muzeum, historickou expozicí a památníkem spisovatele Jaroslava Haška. Celá oblast je vyhledávána příznivci letních i zimních sportů, jelikož je protkána množstvím turistických, cyklistických a běžkařských stezek. Najdeme zde také 4 naučné chodníky.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA