Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Šumava

Šumava je s rozlohou 68 064 ha největším národním parkem v České republice. Nachází se na pomezí Česka, Rakouska a Německého Bavorska. Chráněná krajinná oblast zde byla vyhlášena již v roce 1963. Na německé straně byl roku 1970 vyhlášen Národní park Bavorský les. Od roku 1991 je také česká část Šumavy chráněnou biosférickou rezervací UNESCO a národním parkem. Tvoří ji převážně náhorní plošiny s množstvím plání. Nejvyšším vrcholem české části Šumavy je Plechý s výškou 1378 metrů. Národní park Šumava chrání typické ekosystémy středoevropské horské krajiny, jako jsou lesy, ledovcová jezera, rašeliniště a horské louky, včetně všech jejich vývojových stádií.

Na své si zde přijdou turisté i cykloturisté. Na Šumavě najdeme množství ledovcových jezer, například Černé, Čertovo, Prášilské, Plešné atd. Je to oblast, kde je k vidění také spousta historických památek, jako hrad Rabí, Kašperk, Kunžvart, Velhartice nebo Vítkův hrádek. Zajímavostí je i Schwarzenberský plavební kanál, jehož provoz byl ukončen v roce 1962 a původně měl spojovat Vltavu s Dunajem. Oblast Kašperských hor patří mezi nejstarší zlatonosné revíry v Čechách. Horská říčka Vydra je důležitou součástí Šumavy a patří mezi hlavní turistická lákadla. Pramení ve výšce 1298 metrů. Údolím Vydry prochází naučná stezka, protože říčka je zajímavá jak z hlediska botanického, tak i živočišného. K nejvýznamnějším střediskům rekreace na Šumavě patří Špičácké sedlo, Zadov a Churáňov, Antýgl, Srní, Modrava nebo Lipenská vodní nádrž.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA