Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Špičák

(880 – 1202 m. n. m.)
Asi 2 km od střediska Železná Ruda leží vyhledávané horské rekreační centrum Špičák. Zdejší nadmořská výška, kvalita tratí a vybavenost střediska sem láká jak sjezdaře, tak i běžkaře, kteří se zde mohou napojit na běžecké tratě celé oblasti. Na Špičáku si na své přijdou všechny skupiny lyžařů –od úplných začátečníků až po lyžařské profesionály.

K lyžování je zde určeno několik míst: Sportovní areál Špičák, Masna a Alpa louka. Celkově je zde 5 sjezdovek a dvě cvičné louky v celkové délce 8,4 km. Přepravu lyžařů zajišťuje jedna čtyřsedačková lanovka a 10 vleků s přepravní kapacitou 5500 osob za hodinu. Všechny sjezdovky jsou zde pravidelně upravovány a 80% z nich je také uměle zasněžováno. Areál je v provozu denně od 8:30 do 16 hodin, večerní lyžování probíhá na Lubáku od 18:30 do 21 hodin. V areálu Špičák se lyžuje na jižních svazích kopce Špičák, který měří 1202 metrů nad mořem. Jižní orientace svahů znamená méně sněhu v jarním období, což může být pro středisko značnou nevýhodou. Začátečníci mohou využít cvičného svahu a vleku lyžařské školy nebo modrou sjezdovku I. Pro lyžaře profesionály je zde připravena sjezdovka černá Šance se sklonem 45°, čímž se stala jednou z nejprudších sjezdovek v republice. Její první část je mírnější, ale následně začne svah prudce klesat. V polovině svahu je možné přejet na červenou trojku. Mezi náročnější svahy patří také modročerný Lubák. Cena jednodenního skipasu pro dospělou osobu je 790 Kč a pro dítě do 14 let 330 Kč. Přímo u lanovky je půjčovna a servis zimního vybavení. U nástupní stanice lanovky je také přijímací kancelář místní lyžařské školy.

Pro vyznavače snowboardingu a freeskiingu je v areálu Špičák vystavěn moderní snowpark s několika překážkami. Park je pravidelně každý den upravován, ale bohužel nemá vlastní vlek. Jinak toto středisko není pro snowboardisty příliš vhodné, jelikož jsou zde poměrně úzké sjezdovky a hrozí tak srážka s lyžaři. Pro běžkaře je nad nádražím připraven učební běžecký okruh. Jinak lze využít tratě směrem na Železnou Rudu a Hofmanky. Trasy je možno dle potřeby kombinovat a některé mají návaznost i na běžecké trasy pokračující na německé straně.V areálu je myšleno také na děti, a proto je jim k dispozici tzv. Penguinland, což je dětské lyžařské hřiště s baby vlekem, stoupacím kobercem, figurkami zvířátek a dalšími pomůckami pro výuku lyžování.

Ve Ski areálu na Špičáku je také možnost levného ubytování a stravování. O vaše hladové žaludky se postarají 3 restaurace a 2 rychlá občerstvení. Na výběr máte množství minutkových jídel, hotových jídel, zmrzlinových pohárů nebo jen něčeho k zakousnutí. Ubytování na Špičáku poskytují 3 vedle sebe ležící objekty, které jsou situovány přímo pod sjezdovkami u lanovky. Asi 300 metrů od dolní stanice vleků se nachází hlavní parkoviště, která jsou však poměrně drahá a špatně vybavená. Platí se 100 Kč za den a auto.

Asi půl kilometru od areálu Špičák se nachází Alpa louka s 900 metrovým mírným svahem, který je obsluhován kotvovým vlekem. 100 metrů odtud se nachází parkoviště. Pokud pojedete po silnici dále směrem na Železnou Rudu, dojedete po 300 metrech k lehkému svahu Masna, který je určen pro výuku lyžování a lyžaře zde přepravují dva vleky o délce 470 a 300 metrů. Vedle Masny je ještě vlek a sjezdovka s podkladovou umělou hmotou.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA