Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Krkonoše

Na severovýchodě Čech u hranic s Polskem najdeme Krkonošský národní park (KRNAP), kde se nachází také nejvyšší hora České republiky – Sněžka s výškou 1602 metrů. I když jsou Krkonoše poměrně nízké, jsou nejvyššími horami střední Evropy severně od Alp a také patří mezi nejznámější pohoří České republiky. Tvoří 35 km dlouhé a méně než 20 km široké horské pásmo s rozlohou 454 km2. Nadmořská výška se pohybuje od 300 do 1602 metrů nad mořem. Je zde krásná příroda, množství dobře značených stezek jak pro turistiku tak i pro cykloturistiku. Krkonoše jsou rájem pro pěší turistiku, která zde má dlouholetou tradici. Pramení zde evropský veletok Labe. Na území národního parku najdeme 21 endemických druhů rostlin a živočichů, kteří se nevyskytují nikde jinde na světě.

V Krkonoších je nepřeberné množství nejrůznějších přírodních zajímavostí. Nejpřitažlivější je samozřejmě nejvyšší česká hora Sněžka s kaplí sv. Vavřince, která byla postavena v letech 1655-1681. Zajímavá je také přírodní rezervace Úpská rašelina, kde pramení řeka Úpa a Bílé Labe. Za vidění stojí Pančavský vodopád, který je nejvyšší v České republice. Spadá z výšky 140 metrů na dno Labského dolu. Dalším velkým vodopádem je Labský vodopád vysoký 45 metrů. V přírodní rezervaci Sněžné jámy najdeme na dně jam ledovcová jezírka, tzv. Kochalské rybníčky. Nalezneme zde i jediné dolomitové jeskyně v České republice – Bozkovské jeskyně nedaleko Semil. Mezi známá turistická centra v Krkonoších patří Špindlerův Mlýn, Harrachov nebo Pec pod Sněžkou. Krkonoše jsou také nejstarším národním parkem v České republice, byl totiž založen již v roce 1963.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

Skiareál Rokytnice nad Jizerou je jedno z největších lyžařských středisek v České republice, provozující dva lyžařské areály, Horní Domky a Studenov.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA