Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Skiareál Rokytnice nad Jizerou

Skiareál Rokytnice nad Jizerou je jedno z největších lyžařských středisek v České republice, provozující dva lyžařské areály, Horní Domky a Studenov.

Areálu Horní Domky dominuje Lysá hora, na kterou vede čtyřsedačková lanová dráha
(1315 m n.m.).

Svojí velikostí a vybaveností je areál vhodný pro všechny typy lyžařů, od začátečníků až po nejnáročnější lyžaře. Neobyčejně široké a rozlehlé sjezdové tratě všech náročností jsou denně upravovány. Šířka tratí dosahuje až 100 metrů.

Prvenstvím mezi skiareály v České Republice je lyžování v nejvyšší nadmořské výšce 1315 m n/m. Nově posílené umělé zasněžování zajistilo již 93% uměle zasněžovaných sjezdovek s celkového počtu.

V areálu Horní Domky se nachází dvě lanové dráhy a šest tyčových vleků.
Nově vybudovaná čtyřsedačková lanová dráha Horní Domky, která byla nově vybudována v roce 2006 a spuštěna do provozu pro zimní sezónu 2006 -2007, je v provozu i v letním období a zajišťuje od centrálního parkoviště přímé napojení na ostatní vleky a lanovou dráhu na Lysou horu.
V létě odbavuje vyznavače horských kol a dopravuje je do nově zbudovaného bikeparku.

Nově zbudovaný  snowpark nabízí vyžití i pro náročné lyžaře a snowboardisty. Denně je upravován zkušenými pracovníky a je zajištěn i celodenní dozor včetně pomoci a rad pro ty, kteří jsou ve snowparku poprvé.

Novinkou pro nejmenší a zejména pro rodiny s dětmi je Milka dětský park se školičkou lyžování, vedenou zkušenými instruktory a službou hlídání dětí školenými pracovníky v nově vybudovaném dětském centru. Své nejmenší ratolesti můžete nechat naučit lyžovat nebo snowboardovat.

Pro ty úplně nejmenší, nelyžaře je k dispozici dětské centrum, které najdete u stanice lanovky Lysá hora společně s lyžařskou školičkou SNOW BALL, Ski & Board School.

Areál Studenov se nachází v blízkosti centra Rokytnice nad Jizerou a je vhodný především pro rodiny s dětmi a středně zdatné lyžaře. Díky mírným a širokým svahům je oblíben i u snowboardistů.

Pro vyznavače bílé stopy je z obou areálů přímé napojení na hlavní Krkonošskou magistrálu s denně upravovanými stopami. Vlastními silami Skiareál Rokytnice nad Jizerou denně upravuje 57 km běžeckých tratí v okolí areálu.

Cena jednotlivého a celodenního jízdného se ve Skiareálu Rokytnice nad Jizerou nezměnila, zůstává na loňských výhodných cenách.  Novinkou pro nadcházející sezónu je výrazná sleva na permanentky pro rodiny s dětmi.

Denně je ve Skiareálu Rokytnice nad Jizerou upravováno 18 km sjezdových tratí nejmodernějšími rolbami. Pro zajištění bezpečnosti lyžařů na sjezdovkách i mimo ně fungují hlídky Skipatrol, které zajišťují dodržování bezpečného lyžování.

Aby byl návštěvník online informován o stavu sněhu a počasí  jsou ve skiareálu v provozu panoramatické kamery a web kamery,. Denně je tak každý stávající i budoucí návštěvník skiareálu aktuálně informován o stavu sněhu a počasí.

Pro zajištění dopravy byl pro nadcházející sezónu 2008-2009 posílen skibus, zkrátily se i časové intervaly zastávek. Nový nízkopodlažní skibus zajišťuje dopravu lyžařů z celého území Rokytnice nad Jizerou. Druhý skibus zajišťuje přepravu z jednotlivých parkovišť k nástupu na lanovku Horní Domky.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou disponuje čtyřmi velkoprostorovými parkovišti pro os. automobily a autobusy s celkovou kapacitou 1500 vozů. Parkoviště P1 umístěné přímo pod nástupem lanovky Horní Domky je od letošní sezóny hlídané 24 hodin denně a je možné ho využít na více dnů. Parkoviště P2 – P4 jsou jednodenní a bezplatná.

 

Kontakt :
Skiareál Rokytnice nad Jizerou
Spartak Rokytnice a.s.
Horní 702
512 45 Rokytnice nad Jizerou

Info linka : +420 481 522 380
E-mail : info@skiareal-rokytnice.cz
www.skiareal-rokytnice.cz

Článek byl zobrazen 4 698 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA