Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Harrachov

(650 – 1022 m. n. m.)
Na západě Krkonoš se nachází krásné malé městečko Harrachov, které se stalo vyhledávaným střediskem zimních sportů. Rozkládá se v širokém údolí řeky Mumlavy a ze všech stran ho obklopují hory. Svůj dnešní název městečko dostalo až počátkem 18. století, kdy bylo pojmenováno po tehdejších majitelích. Harrachov je známý také výrobou foukaného, broušeného i rytého skla. Navštivte místní muzeum, kde jsou vystaveny skvosty sklářského umění nebo Muzeum lyžování s expozicí dějin lyžování a úspěchů harrachovských lyžařů. Harrachov je také dějištěm Světového poháru ve skocích a letech na lyžích. Tento lyžařský areálů je součástí Skiregionu, což je největší lyžařská oblast v České republice, která dále sdružuje lyžařská střediska jako Rejdice - Kořenov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou a Příchovice. Výhodou je, že ve všech těchto areálech můžete lyžovat za použití jednoho lístku.

Lyžuje se hlavně na severních a severovýchodních svazích Čertovy hory měřící 1021 metrů nad mořem. Najdeme zde sjezdovky všech druhů obtížnosti, které obsluhují 2 čtyřsedačkové lanovky a 4 pomy. Jedna z lanovek má dolní stanici přímo v Harrachově a druhá v části zvané Rýžoviště. Nejdelší sjezdovou tratí je modrá měřící 2200 metrů s převýšením 300 metrů. Dále jsou zde 2 červené dlouhé 1640 a 1850 metrů. Část sjezdovky Červená II. je osvětlená a koná se na ní večerní lyžování. Pro zkušené a zdatné lyžaře je připravena také 1250 metrů dlouhá černá sjezdová trať. Celková délka sjezdovek je v Harrachově kolem 7 km a přepravní kapacita vleků je 2800 osob za hodinu. Součástí vybavení střediska jsou sněhová děla, kterými je zasněžováno 92% sjezdovek.

V okolí Harrachova je pro běžkaře připraveno kolem 27 km upravovaných běžeckých tratí. Byly navrženy tak, aby se lyžaří mohli po každých 5 kilometrech vrátit zpět do Harrachova. Standardní běžecké tratě jsou upravovány v délkách 5, 10 a 15 km. Součástí Harrachova je také pět skokanských můstků, které vlastní společnost Sportovní areál Harrachov a.s. využít můžete také lyžařského turistického přechodu do Jizerských hor a polských Krkonoš. Celodenní jízdenka pro lyžování v Harrachově vás vyjde na 590 Kč pro dospělou osobu a na 475 Kč pro dítě.

Ve středisku najdeme více jak 60 hotelů a restaurací, které vám poskytnou gastronomické a ubytovací služby. Ubytovat se můžete v hotelích, penzionech, autokempincích a dalších ubytovacích zařízeních. Jmenovat můžeme například Sporthotel Rýžoviště, Orea Vital Hotel Sklář nebo Hotel Skicentrum. Milovníci sportu jistě ocení hřiště pro míčové hry, tenis, golf a minigolf. Večer se můžete pobavit na diskotékách, při bowlingu či v kinokavárně.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA