Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Žacléř - Prkenný Důl

(600 – 850 m. n. m.)
Město Žacléř leží v nejvýchodnější části Krkonoš, nedaleko Trutnova, až na hranicích s Polskem. V dávných dobách tudy procházela zemská Slezská stezka, která spojovala Trutnov s Vratislaví. Města spolu obchodovala a o rozvoj kraje se zasloužila i těžba černého uhlí v 18. a 19. století.

Prkenný důl nepatří zrovna mezi vyhlášená a nejoblíbenější střediska, má ale krásnou přírodu a můžete zde strávit pohodovou a ničím nerušenou dovolenou. Svými vleky, sjezdovými tratěmi a podmínkami k lyžování patří přesto k velmi dobrým lyžařským střediskům.

Hlavní lyžařskou lokalitou je areál Arrakis. K lyžování slouží 1,1 km dlouhý severovýchodní svah, kde najdeme sjezdovky všech stupňů obtížnosti. Jsou zde dva delší a dva kratší vleky, jejichž kapacita je 3500 osob za hodinu. Na osvětleném, pravidelně upravovaném a uměle zasněžovaném svahu je také možnost večerního lyžování. Celková délka sjezdovek je 5,9 km a provozní doba je od 9 do 16 hodin. Jsou zde také tratě pro běžecké lyžování, servis, půjčovna a úschovna lyžařské výzbroje. V okolí je množství běžeckých tras, vystoupat můžete až na Rýchorskou boudu, odkud se dá pokračovat do východních Krkonoš nebo směrem na Královec, Křenov či Bernatice. V areálu penzionu Zelený Mlýn je pro nejmenší lyžaře připravena lyžařská školka s dětským lanovým vlekem o délce 80 metrů. Součástí areálu je bezplatné parkoviště s kapacitou 120 míst, které je průběžně udržováno. Celodenní jízdenka pro dospělou osobu vyjde na 390 Kč, pro dítě do 150 cm výšky na 310 Kč. Některé jízdenky na vleky v areálu v Prkenném dole platí i pro vleky v rekreačních střediscích Pec pod Sněžkou či Janské Lázně.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA