Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Divadlo Šumperk

Mohutná budova divadla Šumperk patří mezi výrazné dominanty hlavní pěší zóny města. Divadlo bylo postaveno podle návrhu vídeňského architekta Georga Bergera už v roce 1902. Budova sloužila kulturnímu, společenskému a spolkovému životu. České profesionální divadlo zahájilo svou činnost 1. srpna 1951.

Na Šumpersku je to jediné divadlo hrající obden nádherná divadelní představení všech žánrů a navíc hostuje po celém kraji. Kvalitní herecký soubor hraje tragédie, komedie, muzikály i pohádky pro děti. V šumperském divadle v minulosti hostovali známí herci jako například Karel Höger nebo Jaroslav Vojta.

Do historie šumperského divadla se černě zapsalo datum 25. října 1994. Tehdy v divadle vypukl požár, který zcela zničil veškeré interiéry a vážně poškodil samotnou budovu. V architektonické soutěži na její obnovu zvítězilo v roce 1995 olomoucké Sdružení architektů. Ještě téhož roku byla zahájena celková rekonstrukce a přestavba. V říjnu 1996 byla do opravené makovice věžičky na budově divadla vložena pamětní listina s informacemi o probíhající obnově a údaji o představitelích města. Dne 7. října 2000 se v obnoveném objektu konalo první slavnostní divadelní představení.

Předprodej vstupenek zajišťuje pokladna divadla každý všední dne od 15 do 17 hodin. Ke každé zakoupené vstupence na divadelní představení vám nabízí divadelní kavárna Suterén Lounge kávu zdarma. Nabídka platí v den uvedený na vstupence hodinu před či po začátku představení.

Vozíčkáři mohou pro cestu do hlavního vchodu divadla použít rampu. Pro další pohyb je z přízemí divadla možné použít výtah. Při návštěvě divadelního představení ochotně pomohou uvaděčky. U služebního vchodu se nachází výtah obsluhovaný vrátnými, na které je také možné se s důvěrou obrátit.

Aktuální program najdou příznivci divadla na webových stránkách divadla www.divadlosumperk.cz

Článek byl zobrazen 685 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA