Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bouřňák

589 – 869 m. n. m.

Vrchol Bouřňák patří mezi nejvyšší ve východním Krušnohoří. Najdeme ho nedaleko Teplic u obce Mikulov. Je ideální lokalitou pro milovníky zimních sportů a láká jak sjezdaře, tak i běžkaře. Lyžuje se na jeho severovýchodních svazích na šesti sjezdovkách určených pro různě zdatné lyžaře. Dětem a začínajícím lyžařům je určena sjezdovka Údolíčko, mírně pokročilým Hrobská sjezdovka a zdatní lyžaři mohou své kousky předvádět na nejstrmějším slalomovém svahu v České republice. Výběr sjezdovek je opravdu rozmanitý a všechny poskytují výhled na krásnou krajinu Českého středohoří. V horní části sjezdovky Hrobská je snowpark s několika skoky a raily.

Sport centrum Bouřňák nabízí také množství upravovaných běžeckých tratí. Běžkaři se mohou napojit na Krušnohorskou magistrálu. Najdeme zde mnoho krásných a málo frekventovaných tratí. Mezi nejhezčí patří oblast Grünnwaldského rašeliniště u Nového Města a Cínovecké rašeliniště. Pořádá se zde také oblíbená Krušnohorská třicítka. Výborným startovním i cílovým bodem pro běžecké trati je Nové Město. Také v sousedním Německu je v provozu mnoho běžeckých stop, proto můžete využít pěší turistické přechody na Cínovci a Moldavě a vydat se zalyžovat si do Německa.

V areálu a okolí Sport Centra Bouřňák jsou k dispozici veškeré služby potřebné pro lyžaře. Funguje zde půjčovna, servis a úschovna lyžařského a snowboardového vybavení. Občerstvit se můžete v bufetu Na Stadionu, nedaleko železniční stanice Nové Město nebo v bufetu Na Vyhlídce v horní části Hrobské sjezdovky. V areálu se nacházejí také tři lyžařské školy, které pořádají kurzy pro děti i pro dospělé. Přímo v obci Mikulov je parkoviště, další je na vrcholu Bouřňáku přístupné z obce Nové Město spolu s horským hotelem Bouřňák s možností občerstvení.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA