Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Králický Sněžník

V oblasti Králického Sněžníku se nachází 3 lyžařské areály:

Skiareál Kunčice
(650 – 850 m. n. m.)

Tento lyžařský areál je situován 3 km za Starým Městem pod Sněžníkem, na úpatí masívu Králického Sněžníku.  Pro lyžaře jsou zde připraveny 3 vleky s celkovou přepravní kapacitou 2500 osob za hodinu. Lyžování je umožněno na 4,5 km sjezdových tratí různých délek a náročností. Tratě jsou denně upravovány a na své si zde přijdou jak začínající lyžaři tak i ti zkušenější. V případě potřeby může být 60% tratí uměle zasněžováno sněhovými děly. Součástí areálu je také dětská lyžařská škola s vlastním dětským lanovým vlekem pro výuku těch nejmenších.

Do areálu se dostanete z obce Kunčice, kde můžete také zdarma zaparkovat svá vozidla. Přímo nad parkovištěm se nachází dolní stanice vleku Hájovna. Zde je také umístěna půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, pokladna, občerstvení a informace.

Střední část areálu je určena pro snowtubing, najdete zde sněhový tobogán, ale také snowpark s akrobatickým můstkem. Tato část má svůj vlastní vlek. V areálu Kunčice je také možnost večerního lyžování, pro které je určena sjezdovka o délce 700 metrů. Ubytování je umožněno v obci Kunčice, tudíž v těsné blízkosti areálu. Ubytovací zařízení mají kapacitu 350 lůžek. O vaše hladové žaludky se postarají restaurace nacházející se ve vzdálenosti cca 100 metrů od vleků, v centru obce.

Ski Sněžník
(748 – 1140 m. n. m.)

V lyžařském areálu Ski Sněžník jsou lyžařům k dispozici 2 hlavní sjezdovky o délce 955 a 1440 metrů s převýšením kolem 350 metrů. O přepravu lyžařů se starají tři vleky s celkovou přepravní kapacitou 2500 osob za hodinu. Pro nejmenší lyžaře je zde vymezen také speciální dětský vlek v délce 100 metrů.

V okolí areálu jsou také běžecké tratě Pod Klepáčem v délce 15 km s převýšením 50 metrů.

Hynčice pod Sušinou
(850 m. n. m.)

Lyžařské středisko Hynčice pod Sušinou se rozkládá v překrásném prostředí Kralického Sněžníku. Lyžaři si zde mohou užívat jízdu na dvou sjezdovkách o délce 1200 a 500 metrů, které jsou obsluhovány dvěma vleky. Vleky mají celkovou kapacitu 1450 osob za hodinu.  Jsou určené pro zdatné i začínající lyžaře. Pro zdatnější je trať s převýšením 126 metrů a pro začátečníky s převýšením 66 metrů. Sjezdovky jsou po celé své délce uměle zasněžovány a neustále upravovány. Na méně náročné sjezdovce je umožněno večerní lyžování.

U dolní stanice vleku Sedlo se nachází půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, kde najdete vše potřebné pro výuku těchto zimních sportů. Dále je zde také servis, ubytování a občerstvení. Doprava do areálu je skibusem zdarma. Funguje zde také lyžařská a snowboardová škola, která je určena pro zájemce od 3 do 99 let.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA