Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ještěd - Liberec

(500 – 944 m. n. m.)
Hora Ještěd měřící 1012 metrů nad mořem se nachází nedaleko Liberce na severu Čech. Na jeho vrcholu stojí známý televizní vysílač, v jehož dolní části je umístěn hotel a restaurace. Až na vrchol Ještědu vedou lanovky a na jeho svazích se nachází lyžařské středisko, které se stalo městským lyžařským střediskem obyvatel Liberce. Toto lyžařské středisko je snad nejpřístupnějším areálem v Čechách, protože se k němu dá dojet libereckou městskou tramvajovou linkou.

Ski areál Ještěd je dnes expandujícím lyžařským střediskem a v roce 2009 se zde bude dokonce konat mistrovství světa v klasickém lyžování. Zdejší areál je jedním z nejlepších horských středisek v zemi, je také klasifikován čtyřmi hvězdičkami. Sjezdové tratě jsou různé náročnosti, vhodné jak pro rodiny s dětmi i pro zkušené lyžaře. Lyžuje se hlavně na východním úbočí Ještědu, Černého vrchu a Skalky, kam se můžete nechat vyvézt 2 čtyřsedačkami a jednou kabinovou lanovkou. Nejdelší sjezdovkou je červená Liberecká dlouhá 1450 metrů s převýšením 300 metrů. Je to příjemná sjezdovka, která spojuje celý areál a je vhodná pro všechny typy lyžařů. Jednou z nejlepších sjezdovek v České republice a dominantou Ještědu je červená sjezdovka Pod lany, která je dlouhá také 1450 metrů a probíhá zde i večerní lyžování. Nejstrmější a neobtížnější sjezdovkou je černý Slalomák dlouhý 920 metrů, který najdeme v blízkosti skokanských můstků. Celkově je tady k dispozici 11 sjezdových tratí. V provozu jsou 4 lanovky a 4 vleky – jednomístné nebo dvoukotva. Přepravní kapacita vleků je 6000 osob za hodinu. Celková délka sjezdovek je kolem 9 km.

Pro běžkaře je v dosahu Jizerská magistrála, v bezprostřední blízkosti je okruh dlouhý 10 km. Na svazích Nové Pláně je pro snowboardisty připraven snowboard park. Celodenní jízdenka pro dospělou osobu vyjde na 550 Kč a pro dítě do 140 cm na 380 Kč. V areálu je také půjčovna a servis veškerého lyžařského a snowboardového vybavení a také lyžařská škola. Po lyžování se můžete zajít odpočinout například do Aquaparku Babylon nebo se občerstvit v některé z množství restaurací v areálu. Můžete také navštívit město Liberec. Ubytování lze zajistit v hotelu Ještěd, penzionu Bucharka, penzionu Dafi či Fénix a v mnoha dalších.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA