Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Severák

(700 – 804 m. n. m.)
Severák leží v blízkosti Jablonce nad Nisou a údajně je již podle názvu nejchladnějším místem v Jizerských horách. Rozkládá se na svazích kopce Slovanka. Zdejší sjezdové tratě jsou určeny spíše rodinám s dětmi, jelikož je zde velké množství dětských lyžařských vleků s různou obtížností sjezdovek. Pro děti je zde připraven také pojezdový chodník Sun Kid sloužící k jejich výuce.

Celkově je zde 9 modrých sjezdovek a dvě červené. Náročnější lyžaři ocení spíše červenou sjezdovku Jih či Loučky II.. Milovníci snowboadringu a freestyle lyžování se mohou dostatečně vyřádit ve snowparku se 6 překážkami a 2 skoky. Celá areál je zasněžován moderním zasněžovacím systémem. Tratě jsou upravovány přírodním i technickým sněhem. Od 16:30 do 21 hodin je možné si zalyžovat na svahu Arnika. Celková dálka lyžařských tratí na Severáku je asi 5 km a vleky mají přepravní kapacitu 5425 osob za hodinu.

Běžkaři mají možnost nástupu na běžecké tratě Jizerské magistrály, které Severák přímo protínají. Od parkoviště u Kapličky je možno si vybrat některou ze značených tras magistrály.U chaty Arnika je půjčovna a servis lyžařského vybavení a také lyžařská škola SKI Bižu SPORT. Vozidla si mohou návštěvníci zdarma zaparkovat na dvou parkovištích střediska. Jízdenky ze Severáku jsou platné i v sousedním lyžařském středisku Bedřichov. Jednodenní jízdenka pro dospělou osobu vyjde na 390 Kč a pro dítě do 12 let na 270 Kč.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA