Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pěnčín

Následující řádky nemají ambici být vyčerpávajícím pojednáním o historii obce. Budou zmíněny především ty skutečnosti, které mohou být pro výběr heraldických figur do znaku obce inspirující.

Obec Pěnčín je dnes tvořena sedmi částmi, které v minulosti byly samostatnými obcemi. Jsou to: Alšovice, Bratříkov, Dolní Černá Studnice, Huť, Jistebsko, Krásná a Pěnčín. Jejich historie, díky poloze na rozhraní několika panství je rozdílná.

Obec Pěnčín se nachází v Libreckém kraji, v jabloneckém okrese.

Historie

Počátky osidlování Pěnčína jsou ve velké míře zahaleny tajemstvím. Písemných zmínek o obci není mnoho. Najdeme pouze zmínky, které jsou zapsány perem místních kronikářů nebo v podobě legend podaných ústní formou z pokolení na pokolení.

Původní území samostatných obcí tvořilo rozhraní mezi obyvatelstvem české a německé národnosti. České obyvatelstvo bylo usazeno v obci Alšovice a Bratříkov, zatímco německé obyvatelstvo ovládlo Černou Studnici, Krásnou, Jistebsko, Huť a Pěnčín.

Dominantním prvkem spojujícím všechny osady mimo sklo je rozmístění osad při vstupu do Jizerských hor. Dalším spojujícím prvkem je kulisa Černostudničního hřebenu, který tvoří dominantu tomuto okolí.

V prostoru dnešního Pěnčína bylo více jak 120 mačkáren skla a každá ve své podobě je vlastně stavebním originálem a spojuje je jedině název mačkárna skla (driketa).

Pěnčín je v současné době sídlem samosprávy. Obec Pěnčín je dnes tvořena sedmi částmi, které byly v minulosti samostatnými obcemi.

Čerpáno z oficiálních stránek obce http://www.pencin.cz/phprs/, na kterých najdete další informace.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA