Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Deštné v Orlických h.

610 – 880 m. n. m.

Rekreační středisko Deštné se nachází v údolí pod nejvyššími vrcholy Orlických hor – Velké a Malé Deštné, které dosahují výšky 1115 a 1090 metrů nad mořem. Asi 20 na jih leží město Rychnov nad Kněžnou. Svaz provozovatelů vleků a lanovek umístil lyžařské středisko Deštné v Orlických horách do prestižní čtyřhvězdičkové kategorie. Hodnotila se rozsah a kvalita poskytovaných služeb.

Návštěvníkům jsou k dispozici sjezdovky v areálech Marta I. a Marta II. Lyžuje se na severních svazích Studeného vrchu, ze kterého dolů vedou tři sjezdovky, černá, červená a nejdelší modrá (1200 metrů). Ostatní vleky a sjezdovky vedou asi jen do poloviny kopce. Celková délka sjezdovek je 6 km a obsluhuje je 10 vleků a jedna sedačková lanovka s přepravní kapacitou 7700 osob za hodinu. Sjezdovky v těchto areálech jsou upravovány a technicky zasněžovány v případě nedostatku přírodního sněhu. Celodenní skipas pro dospělou osobu vyjde na 420 Kč, pro děti a důchodce na 320 Kč. Parkovat zdarma je možné přímo u lyžařských vleků..

V okolí Deštného jsou pro běžkaře připraveny strojově upravované tratě. Severně od centra obce je závodní areál s celkem asi 7 km tratí.  Dále krajinou kolem obce vede asi 20 km dlouhý okruh, který umožňuje výstup dvěma směry na frekventovanou hřebenovou cestu mezi Šerlichem a Pěticestím. Běžkařská magistrála tak propojí dvě orlickohorská zimní střediska. Pro méně zdatné běžkaře budou k dispozici preparované stopy v okolí vesnice.

Nedaleko Deštného je areál Tendr u Šerlišského mlýna, který se nachází ve výšce 900 m n.m. Má mírný 500 m dlouhý svah s kotvovým vlekem orientovaný na sever. Další 4 samostatně provozované vleky se nachází v Jedlové u Kristýny, nad hotelem Orlice a pod Masarykovou chatou. Návštěvníci Deštného mohou také vyzkoušet lyžování v polském zimním středisku Zieleniec, na jehož sjezdovky začínající několik desítek metrů za hranicemi, lze přejít hraničním přechodem u Masarykovy chaty. V Deštném se pravidelně pořádá významný a nejtěžší středoevropský etapový závod psích spřežení - Šediváčkův long.

Skiareál v Deštném poskytuje lyžařům kompletní a ucelený soubor služeb. Najdeme zde mnoho ubytovacích a stravovacích zařízení, které poskytují velmi kvalitní služby. Některé hotely jsou vybaveny dokonce i bazénem a saunou. Do vzdálenosti 500 metrů od vleků jsou čtyři restaurace nabízející širokou škálu nejrůznějších specialit. Nakoupit si můžete v potravinářské samoobsluze či v bufetu. Za návštěvu jistě stojí místní muzeum zimních sportů a řemesel. Funguje tu lyžařská škola se dvěma dětskými provazovými vleky, dva servisy a dvě půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení, pestrá paleta stánků s občerstvením všeho druhu.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA