Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rokytnice

Rokytnice v Orlických horách je východisko do hor, které leží vlastně již samo v Orlických horách. Prochází jím několik turistických značek na hřebeny hor. V okolí jsou velmi vhodné lyžařské terény pro méně náročné lyžaře. Je zde možné využít půjčovny pro běžecké nebo sjezdové lyžování. Náročnější lyžaři mohou vyrazit do blízkého skiareálu Říčky v Orlických horách. Nabízejí se tu široké možnosti i letní rekreace, turistických vycházek, přírodní koupaliště, kurty, posilovna, sauna a projížďky na koních.

Lyžařský areál Farský kopec nabízí 350 m dlouhou sjezdovku s vlekem TLV 12. Nachází se v centru města Rokytnice v Orlických horách. Délka sjezdovky a její převýšení je vhodná pro začínající lyžaře, školní výcviky, ale i pro všechny, kteří se chtějí pobavit při zimních radovánkách. Horní stanice vleku je nástupním místem pro běžeckou trasu, která vede po hřebeni Orlických hor.

Majitel vleku - Město Rokytnice v Orlických horách - provedlo v roce 2006 investiční akci výstavby výtlačného potrubí pro zasněžování. Projekt byl financován z programu Leader ČR. Tímto bylo dokončeno veškeré zařízení pro umělé zasněžování kopce, a tak vlek může nabídnout stabilní zimní sezónu.

Jednou ze služeb lyžařského areálu je také lyžařská školička v areálu Farský kopec pro zájemce od 3 let. Půjčovna lyžařského vybavení nabízí zájemcům k zapůjčení veškeré vybavení na hory – sjezdové vybavení (carvingové lyže), běžecké vybavení, snowboardové vybavení, přilby na lyže i snowboard, sáňky, boby, lyžařské brýle i sněžnice. Půjčovnu můžete navštívit přímo v Rokytnici v Orlických horách nebo na pobočce v Žamberku.

Rokytnice v Orlických horách je střediskem lyžování a turistiky v této části Orlických hor. Pro čistý vzduch a malebnost okolí je Rokytnice v Orlických horách velmi vyhledávaná jak na lyžování, tak i na turistiku v letním období. S nabídkou ubytování a stravování přichází v Rokytnici v Orlických horách, Říčkách, Zdobnici, Bartošovicích, Orlickém Záhoří, Nebeské Rybné, Panském Poli a okolí zrekonstruované hotely, penziony, ubytování v soukromí, chaty a chalupy.

V příhraniční horské části okresu Rychnov nad Kněžnou se rozkládá Chráněná krajinná oblast Orlické hory. Oblast o ploše 204 km2 se rozkládá na území okresu Rychnov nad Kněžnou, nevelkou částí 570 ha zasahuje do okresu Ústí nad Orlicí a zaujímá nejhodnotnější partie Orlických hor od Olešnice v Orlických horách až po Čihák.

Atraktivitu oblasti protkané značenými turistickými stezkami podtrhuje samostatný architektonický prvek, kterým je soustava vojenského opevnění ze třicátých let. V zimě jsou terény oblasti využívány pro sjezdové a běžecké lyžování. Velká lyžařská střediska jsou v Deštném a Říčkách.

Rokytnice v Orlických horách je výborným výchozím bodem pro vyjížďky na kolech. Většina cyklistických tras vede po komunikacích II. a III. třídy, na kterých nebývá velký provoz. Některé jsou vedeny po turistických značených cestách.

Vstupem Česka a Polska do tzv. Schengenského prostoru bez vnitřních hranic se otevírá možnost ještě většího svobodného cestování téměř do všech zemí EU. Obyvatelé Rokytnice a okolí sdílejí státní hranici s Polskou republikou a díky otevření hraničního mostu přes Divokou Orlici (polsky Dzika Orlica) v Bartošovicích pro motorová vozidla, získávají možnost blíže poznat naše severní sousedy.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA