Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Českomor. vrch.

Jak již sám název napovídá, nachází se Českomoravská vrchovina na pomezí Čech a Moravy. Nejvyšším vrcholem tohoto lesnatého pohoří je Devět skal měřící 836 metrů nad mořem. Devět skal se nachází v pohoří Žďárské vrchy, které je nazýváno zeleným srdcem celé vrchoviny. Jde o ekologicky nejzachovalejší oblast České republiky. Českomoravská vrchovina bývá někdy také nazývána Vysočina a se svou rozlohou 11 750 km2 je nejrozsáhlejší vrchovinovou oblastí v České republice. Typická je pro ni mírně zvlněná krajina s nadmořskou výškou od 400 do 800 metrů. Českomoravská vrchovina poskytuje ideální podmínky pro cykloturistiku, turistiku, relaxaci, rodinné dovolené a běžky. V krajině jsou roztroušeny pozoruhodné památky, jako jsou kláštery, hrady, kostely a zámky. Českomoravská vrchovina se rozprostírá od jihočeských rybníků až k Hané a stala se oblíbenou také u básníků, malířů a spisovatelů. 

Asi 60% území Českomoravské vrchoviny je trvale zalesněno, a proto zde byla v roce 1970 vyhlášena chráněná krajinná oblast. Největším městem tohoto kraje je Havlíčkův Brod. Mezi další významná města patří Žďár nad Sázavou s kostelem zapsaným na Seznamu světového dědictví UNESCO, Třebíč, Telč, Nové město na Moravě a Bystřice nad Pernštejnem. Pokud sem zavítáte, určitě si nenechejte ujít návštěvu mohutného gotického hradu v Lipnici nad Sázavou  s muzeum, historickou expozicí a památníkem spisovatele Jaroslava Haška. Celá oblast je vyhledávána příznivci letních i zimních sportů, jelikož je protkána množstvím turistických, cyklistických a běžkařských stezek. Najdeme zde také 4 naučné chodníky.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA