Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Krušné hory

Pohoří Krušné hory se rozkládá na severozápadě Čech, na hranici s Německem. Toto souvislé horské pásmo má celkovou délku 130 km a na území České republiky zaujímají rozlohu 1607 km2. Pohoří vzniklo sopečnou činností, což se projevilo na bohatých zásobách nerostných surovin a léčivých pramenů. Díky těmto pramenům zde vzniklo několik důležitých lázeňských měst. V roce 1906 zde dokonce byly postaveny první radonové lázně na světě – Jáchymov. Nejvyšším bodem Krušných hor je hora Klínovec měřící 1244 metrů nad mořem. Samotné pohoří se skládá z několika celků, jako je například Klínovecká hornatina nebo Cínovecká planina.

Pro milovníky zimních sportů mají Krušné hory ideální podmínky pro lyžařské využití. Hlavními zimními středisky pro rekreaci jsou Klínovec, Boží Dar, Jáchymov, Kovářská, Kraslice, Pernink, Abertamy, Cínovec, Telnice a mnoho dalších. Neméně zajímavé jsou Krušné hory v létě, kdy se můžete vydat na výlet po některé ze značených turistických nebo cykloturistických značek. V minulosti byly Krušné hory opomíjeny a devastovány těžbou hnědého uhlí, železné rudy, uranové rudy a dřeva. Na horských vrcholcích se tehdy nacházely už jen pahýly stromů. Dnes však již svým návštěvníkům mají co nabídnout a výhodou je, že zde nepotkáte tolik turistů jako v jiných českých horách. Nachází se zde mnoho zajímavých a jedinečných míst, které stojí za návštěvu. Mezi takto přitažlivá místa řadíme například Blatenský příkop, Božídarské rašeliniště, přírodní park Jelení vrch či Vlčí jámy.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA