Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Telnice

596 – 796 m. n. m.

Telnice je nejvýchodněji položené lyžařské středisko v Krušných horách. Nachází se nedaleko Ústí nad Labem u hranic s Německem. Svým návštěvníkům poskytuje 6 vleků o délce od 150 do 900 metrů s celkovou přepravní kapacitou 2400 osob za hodinu. Lyžuje se na severním svahu Rudného vrchu, který měří 795 metrů nad mořem. Sjezdovky jsou různého charakteru, nejtěžší je černý slalomový svah o celkové délce 504 metrů a s převýšením 200 metrů. Tento svah je uměle zasněžován. Červená 800 metrová sjezdovka Děčíňák s převýšením 180 metrů se neupravuje ani nezasněžuje. Nejdelší sjezdovou tratí je modrý Macháček s délkou 1300 metrů. Dále se v areálu nachází jedna modrá a cvičné louky s 5 krátkými vleky.

Nad lyžařským areálem leží osada Adolfov, kde jsou velice pěkné 3, 5, 7 a 10 km běžecké upravené tratě, které jsou napojené na lyžařské středisko. Asi 5 km odtud je vzdálena lanová sedačková dráha Bohosudov-Komáří vížka. V tomto areálu není vybudován žádný park pro příznivce snowboardingu. Středisko disponuje velkokapacitním parkovištěm, které je vzdálené od lyžařských vleků jen pár metrů. Jednodenní skipas pro dospělou osobu vyjde na 350 Kč, pro dítě do 10 let na 200 Kč. Přímo v areálu a jeho nejbližším okolí je několik penzionů a hotelů. Ubytování je možné si zajistit v osadě Adolfov, obci Telnice či v lyžařském středisku Zadní Telnice.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA