Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Boží Dar - Neklid

850 – 1099 m. n. m.

Boží Dar je nejvýše položeným městečkem ve střední Evropě. Rozkládá se na náhorní plošině nad Jáchymovem ve výšce 1028 metrů nad mořem. Za dávných časů se zde těžilo stříbro, cín a vzácné rudy. Nejstarší dochovanou památkou v obci je barokní kostelů sv. Anny z roku 1722. Nedaleko najdeme také přírodní rezervaci Božídarské rašeliniště.

Vrch Neklid měří 1099 metrů nad mořem a lyžuje se převážně na jeho jižních a jihovýchodních svazích. Zde najdeme 4 středně náročné sjezdovky s jednou kratší černou. Nejdelší sjezdovka měří 1200 metrů. Dvě místní sjezdovky jsou osvětleny a probíhá na nich večerní lyžování. Celková délka sjezdovek je 6,6 km a přepravní kapacita vleků 4500 osob za hodinu. Je myšleno také na lyžaře začátečníky a tak jsou v okolí Božího Daru ještě další dva vleky se sjezdovkami – Areál Novako a městský areál. Návštěvníci pohybující se v této oblasti mají možnost navštívit také lyžařský areál v německém Oberwiesenthalu, kde jsou v provozu středně náročné sjezdovky a dětské lyžařské hřiště. Pro tyto oblasti platí společný skipas. Celodenní jízdné v areálu Boží dar – Neklid vyjde na 380 Kč pro dospělou osobu a na 260 Kč pro dítě do 10 let.

V okolí Božího daru jsou výborné běžecké terény, které se napojují na 2 magistrály. Celkem je zde přes 70 km upravovaných značených běžeckých tratí, které jsou propojené až do sousedního Německa. V městském infocentru jsou vám k dispozici běžecké mapy s okruhy nejrůznějších délek. Na Neklidu je také snowpark pro vyznavače snowboardingu, jehož součástí jsou terénní vlny, můstky a raily. Pokud už budete mít dost lyžování a snowboardingu, můžete vyzkoušet místní sáňkařskou dráhu, jízdu se psím spřežením či snowtubing, což je jízda na sněhu v gumových člunech.

V Božím Daru je nepřeberné množství ubytovacích zařízení, jako jsou hotely a penziony. Mezi ostatní služby, které středisko poskytuje patří lyžařské školy, půjčovny lyží a snowboardového vybavení, kosmetika, masáže a směnárny.  Parkoviště pro cca 250 aut najdeme u vleků, na Božím Daru je také hlídané parkoviště pro 160 aut.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA