Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Orlické hory

Chráněná krajinná oblast Orlické Hory se nachází na severovýchodě Čech a je tvořena přes 50 km dlouhým a táhlým hřebenem s nadmořskými výškami kolem 1000 metrů. Nejvyšším vrcholem tohoto pohoří je se svými 1115 metry nad mořem Velká Deštná. Geomorfologicky se Orlické hory dělí do tří částí: Deštenská hornatina, Mladkovská hornatina a Bukovohorská hornatina. Orlické hory byly chráněnou krajinnou oblastí vyhlášeny v roce 1969 a zahrnují 19 chráněných území. Protéká tudy řeka Olešenka, Divoká a Tichá Orlice. Celková rozloha území Orlických hor je 204 km2. Orlické hory jsou oblastí, kde se vyskytují dnes již vzácné a chráněné druhy fauny a flóry.

Orlické hory nabízí ideální podmínky pro turistiku, cykloturistiku. V zimních měsících jsou vyhledávány pro lyžování a běžkování ve známých lyžařských střediscích jako například Deštné v Orlických horách, Říčky v Orlických horách, Zdobnice nebo Čenkovice. Návštěvníky přitahují také četné kulturní a historické památky. Ze zámků jmenujme například Opočno, Rychnov nad Kněžnou, Častolovice a Doudleby nad Orlicí. Mezi nejnavštěvovanější zříceniny hradů patří Potštejn a Litice, dále Žampach a Lanšperk. Za zmínku stojí poutní místo Homol, barokní kostel v Neratově, kostelík v Liberku nebo ve Velinách. Mezi další turistické zajímavosti patří několik vojenských opevnění, které byly vybudované na obranu proti nebezpečí ze strany fašistického Německa.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2022

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

Velikonoce 2022 v JORDÁNSKU

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVydejte se s CK TILIA na poznávací okruh biblickou zemí za Jordánem - navíc dvoudenní návštěva Petry, safari a nocleh ve Wadi Rum a závěrečný pobyt v luxusním 5* hotelu u Mrtvého moře 

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA