Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Orlické hory

Chráněná krajinná oblast Orlické Hory se nachází na severovýchodě Čech a je tvořena přes 50 km dlouhým a táhlým hřebenem s nadmořskými výškami kolem 1000 metrů. Nejvyšším vrcholem tohoto pohoří je se svými 1115 metry nad mořem Velká Deštná. Geomorfologicky se Orlické hory dělí do tří částí: Deštenská hornatina, Mladkovská hornatina a Bukovohorská hornatina. Orlické hory byly chráněnou krajinnou oblastí vyhlášeny v roce 1969 a zahrnují 19 chráněných území. Protéká tudy řeka Olešenka, Divoká a Tichá Orlice. Celková rozloha území Orlických hor je 204 km2. Orlické hory jsou oblastí, kde se vyskytují dnes již vzácné a chráněné druhy fauny a flóry.

Orlické hory nabízí ideální podmínky pro turistiku, cykloturistiku. V zimních měsících jsou vyhledávány pro lyžování a běžkování ve známých lyžařských střediscích jako například Deštné v Orlických horách, Říčky v Orlických horách, Zdobnice nebo Čenkovice. Návštěvníky přitahují také četné kulturní a historické památky. Ze zámků jmenujme například Opočno, Rychnov nad Kněžnou, Častolovice a Doudleby nad Orlicí. Mezi nejnavštěvovanější zříceniny hradů patří Potštejn a Litice, dále Žampach a Lanšperk. Za zmínku stojí poutní místo Homol, barokní kostel v Neratově, kostelík v Liberku nebo ve Velinách. Mezi další turistické zajímavosti patří několik vojenských opevnění, které byly vybudované na obranu proti nebezpečí ze strany fašistického Německa.

Dovolená ve srubu je nezapomenutelným zážitkem

Dovolená ve srubu je nezapomenutelným zážitkem

Plánujete svou zimní či letní dovolenou? Jestliže jste ještě nevyzkoušeli ubytování ve srubu, nastala ideální doba k nápravě. Jaké zážitky vám ubytování ve srubu přinese a proč se do tohoto stylu ubytování zamilujete? Přinášíme vám hned několik důvodů, proč musíte dát dovolené ve srubu šanci.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA