Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Orlické hory

Chráněná krajinná oblast Orlické Hory se nachází na severovýchodě Čech a je tvořena přes 50 km dlouhým a táhlým hřebenem s nadmořskými výškami kolem 1000 metrů. Nejvyšším vrcholem tohoto pohoří je se svými 1115 metry nad mořem Velká Deštná. Geomorfologicky se Orlické hory dělí do tří částí: Deštenská hornatina, Mladkovská hornatina a Bukovohorská hornatina. Orlické hory byly chráněnou krajinnou oblastí vyhlášeny v roce 1969 a zahrnují 19 chráněných území. Protéká tudy řeka Olešenka, Divoká a Tichá Orlice. Celková rozloha území Orlických hor je 204 km2. Orlické hory jsou oblastí, kde se vyskytují dnes již vzácné a chráněné druhy fauny a flóry.

Orlické hory nabízí ideální podmínky pro turistiku, cykloturistiku. V zimních měsících jsou vyhledávány pro lyžování a běžkování ve známých lyžařských střediscích jako například Deštné v Orlických horách, Říčky v Orlických horách, Zdobnice nebo Čenkovice. Návštěvníky přitahují také četné kulturní a historické památky. Ze zámků jmenujme například Opočno, Rychnov nad Kněžnou, Častolovice a Doudleby nad Orlicí. Mezi nejnavštěvovanější zříceniny hradů patří Potštejn a Litice, dále Žampach a Lanšperk. Za zmínku stojí poutní místo Homol, barokní kostel v Neratově, kostelík v Liberku nebo ve Velinách. Mezi další turistické zajímavosti patří několik vojenských opevnění, které byly vybudované na obranu proti nebezpečí ze strany fašistického Německa.

 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA