Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Čenkovice

750 – 958 m. n. m.

Čenkovice jsou menším střediskem zimních sportů a nachází se v Orlických horách, asi 30 km od České Třebové. Lyžařský areál Čenkovice – Buková hora leží v Bukovohorské hornatině a nabízí 4 km sjezdových tratí, které jsou pravidelně uměle zasněžovány a upravovány. Lyžuje se na severozápadních svazích Bukové hory, která dosahuje výšky 958 metrů nad mořem a na jižních svazích sousední Jeřábky s výškou 898 metrů nad mořem. Celkem areál poskytuje 8 sjezdovek a 9 vleků s přepravní kapacitou 5600 osob za hodinu. Zalyžovat si můžete na pěti modrých a třech červených sjezdovkách, z nichž nejdelší jsou červené tratě Třebovská a Svitavská měřící 1000 metrů s převýšením 210 a 200 metrů. Na modrých sjezdových tratích Čenkovická a Vigona pravidelně probíhá večerní lyžování. Provozní doba areálu je od 9 do 16 hodin, večerní lyžování je v pátky a soboty od 17:30 do 21 hodin. Celodenní jízdenka pro dospělou osobu v hlavní sezóně vyjde na 420 Kč, pro dítě do 10 let na 340 Kč.

V areálu se nachází také snowpark Nugget, který je jedním z nejstarších v České republice. Park má svůj vlastní vlek, množství nových atrakcí a milovníci snowboardu si zde jistě přijdou na své. Park je 3x týdně upravován rolbou. Jednodenní vstupenka do snowparku vyjde na 200 Kč. V oblasti areálu Čenkovice je pro běžkaře k dispozici přes 30 km strojově udržovaných běžeckých stop. Běžecké okruhy jsou rozděleny dle náročnosti na 8,3 km, 8,6 km a 17,5 km. Jsou napojeny na další běžecké trasy Orlických hor. Tratě jsou udržovány minimálně dvakrát týdně, v závislosti na sněhových a povětrnostních podmínkách. V areálu je možno vyzkoušet také jízdu na sněhu na gumových kolech. Jedna jízda vyjde na 15 Kč.

Součástí lyžařského střediska jsou také půjčovny a servis lyžařského a snowboardového vybavení a lyžařské školy. V okolí je množství rekreačních a ubytovacích zařízení, například chata Bohemika, penzion či chata U Václava nebo apartmány Orličky. Středisko Čenkovice nabízí také několik restaurací, potravin a rychlých občerstvení. Oblíbená je restaurace U Václava, hospoda Na Faře či hotel Atlas. Z Jablonného nad Orlicí jezdí za příznivého počasí do Čenkovic skibus s kapacitou 8 osob. V Čenkovicích je možnost parkování zdarma na obecním nehlídaném parkovišti.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA