Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Říčky v Orlických h.

740 – 990 m. n. m.

Říčky jsou nejznámějším lyžařským střediskem v Orlických horách. Obec leží asi 20 km východně od Rychnova nad Kněžnou. Zdejší Ski Centrum se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 - 992 m nad mořem. Díky dobré nadmořské výšce, orientaci, délce a kvalitě sjezdovek a také moderní lanovce patří mezi přední střediska v České republice.  Říčkách se pravidelně pořádá Skiinterkritérium - mezinárodní lyžařský závod dětí.

Lyžařům jsou zde k dispozici 4 sjezdovky nejrůznějších obtížností. Pro zkušené sportovní lyžaře je zde připravena černá Slalomka dlouhá 1000 metrů, která je v průběhu zimy neustále zasněžována umělým sněhem. Zdatnější lyžaři také ocení dvě červené sjezdovky Můstek a Sjezdovka s délkami 350 a 1200 metrů. Na Můstku najdeme také snowpark a je na ní možnost večerního lyžování každý pátek a sobotu od 17 do 21 hodin. Tyto tratě jsou také zasněžovány. Pro začátečníky a rodiče s dětmi je připravena 1500 metrů dlouhá modrá sjezdovka Loučky. Ta končí asi stometrovým mírným protisvahem, který je obvykle nutné vyšlapat. Všechny tyto sjezdovky obsluhují 2 vleky a jedna čtyřsedačková lanovka. Celodenní jízdenka vás v hlavní sezóně přijde na 460 Kč.

Na vrchu Zakletý se kříží několik turistických cest, od toho je také odvozen název Pěticestí, které je ideálním výchozím místem běžkařů na celý hlavní hřeben Orlických hor.

Ve středisku působí lyžařská škola pro děti i dospělé. Naleznete zde naleznete ski servis, půjčovnu lyžařského vybavení a úschovnu. V blízkosti střediska je hlídané parkoviště pro 300 automobilů. Občerstvit a najíst se můžete v restauraci Skirest s kapacitou 150 míst. V obci Říčky je možné si zajistit ubytování v kategorii od turistické ubytovny až po několika hvězdičkové hotely.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA