Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jeseníky

Chráněná krajinná oblast Jeseníky leží na pomezí Moravskoslezského a Olomouckého kraje a poskytují ideální podmínky pro rekreaci, turistiku, letní i zimní sporty. Vyhlášena byla v roce 1969 a rozkládá se na ploše 740 km2. V celé oblasti nejdeme bohatou síť turistických značených cest a množství rekreačních a sportovních center. V Jeseníkách se nachází také nejvyšší hora Moravy a Slezska - Praděd měřící 1492 metrů nad mořem. Asi 80% území pokrývají smrkové a bukové lesy. V oblasti je 5 naučných stezek: Velká kotlina, Bílá Opava, Rejvíz, Červenohorské sedlo – Šerák a mineralogická naučná stezka Sobotín – Maršíkov. Mezi turistická lákadla patří jeskyně Na Pomezí, Kralický Sněžník, Ovčárna, Petrovy kameny, Ramzová, Rejvíz, vodopády Bílé Opavy, Malá Morávka, Rabštejn a mnoho dalších. V Jeseníkách můžete navštívit i známá lázeňská střediska, jako jsou Priessnitzovy lázně Jeseník, Lipová-lázně, Karlova Studánka nebo Velké Losiny.

Najdeme zde také 4 chráněné národní přírodní rezervace, které opatrují nejcennější území této oblasti a to jsou Praděd, Šerák - Keprník, Rejvíz a Rašeliniště Skřítek. Kromě nich je zde vyhlášeno také ještě 18 přírodních rezervací a 6 přírodních památek. Oblast je velmi různorodá a to jak z geografického, tak také z historického hlediska. Je zde mnoho památek pozdně románské a gotické architektury. V jižní části Jeseníku najdeme pozůstatky zdejší lidové architektury.

Praděd – Moravský ledovec

Praděd – Moravský ledovec

Do výšky 1492 metrů se v hornaté krajině Jeseníků zvedá Praděd, pátá nejvyšší hora České republiky. Díky 146 metrů vysokému vysílači, který byl vybudován na jeho vrcholu, je však úplně nejvyšším bodem na našem území. Praděd je výraznou dominantou Jeseníků a celoročně vyhledávaným výletním cílem.

celý článek

 
 
 

Náš tip

SEYCHELY 2023

Pobytově-poznávací zájezd po souostroví Seychely. 3 největší ostrovy Mahé, Praslin a La Dique, koupání, botanická zahrada s ohradou s želvami, národních park Vallée de Mai na ostrově Praslin. CK SIMON TOURIST.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: květen 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA