Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ostružná

(700 – 950 m. n. m.)
Asi 1 km od Ramzovského sedla se rozkládá horská obec Ostružná, kde najdeme jedno z největších středisek cestovního ruchu v oblasti Jeseníků. V letních měsících je Ostružná vyhledávaná milovníky turistiky a cykloturistiky, v zimě zase lyžaři všech kategorií. Svahy skiareálu jsou situovány na sever, což jim zaručuje dostatečnou sněhovou pokrývku po celou sezónu. Lyžařům je zde k dispozici 6 sjezdových tratí všech náročností s délkou více jak 2 km. Vhodné terény zde tak najdou začátečníci, pokročilí i zkušení jezdci. Je zde rovněž možnost večerního lyžování. Lyžaře na svazích přepravuje 5 vleků s kapacitou 2500 osob za hodinu. Celodenní skipas v Ostružné během hlavní sezóny vyjde dospělou osobu na 330 Kč, děti pak na 260 Kč. V areálu není zapomínáno ani na snowboardisty, byl zde vystavěn snowpark se skoky. Pro rodiny s dětmi je zde připravena lyžařská škola a školička, dětský park s vlekem, kolotoče a gumové čluny.  Na své si zde přijdou také vyznavači běžeckého lyžování, Ostružná je totiž výchozím místem mnoha tratí, například na Paprsek, Kralický Sněžník, Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo až k Pradědu.  Součástí střediska je také půjčovna a servis lyžařského a snowboardového vybavení, škola kitingu vedená mistrem ČR, občerstvení či bezdotykové turnikety.  Parkovat je možno zdarma přímo v areálu. Přímo ve skiareálu se nachází horská chata Jonáška, která celoročně nabízí možnost ubytování a stravování.

 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA