Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Petříkov

(740 – 952 m. n. m.)
Asi 17 km od města Jeseník a 2 km od Ramzovského sedla najdeme menší lyžařský areál Petříkov. Ten se rozkládá na severních svazích vrchu Ostružná, který měří 952 metrů. Samotný Ski Park Petříkov tvoří Ski areál KASTE, Ski klub lokomotiva, Relax a Skiing. Pro lyžaře jsou zde připraveny 3 středně náročné modré sjezdovky dlouhé 450 – 900 metrů a 3 červené sjezdovky, které jsou pravidelně uměle zasněžovány. Obsluhuje je 6 vleků. Na okraji obce se nachází ještě jeden kratší modrý svah s vlastním krátkým vlekem. Jelikož se Ski Park nachází v dostatečné nadmořské výšce, je možné zde lyžovat od prosince do konce března. Součástí areálu je půjčovna lyží a funguje zde lyžařská škola. Přímo u vleků je několik chat, kde je možnost občerstvení.

V okolí střediska jsou připraveny také kvalitní a zajímavé běžecké trasy. Vydat se můžete například na Paprsek, Smrk nebo Ostružnou. Nedaleká Ramzová je výchozím bodem na hlavní hřebenovou lyžařskou trasu Jeseníků. Část běžeckých tras je strojově upravována.

Středisko Petříkov je komorním a malebným centrem zimního i letního cestovního ruchu. Nachází se zde množství ubytovacích i stravovacích zařízení. Pravidelně zde jezdí skibus. Zdarma můžete zaparkovat na záchytném parkovišti těsně před Petříkovem. Celodenní jízdenka pro dospělou osobu vyjde na 390 Kč, pro dítě do 15 let a důchodce nad 65 let 270 Kč.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA