Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ovčárna - Praděd

(1200 – 1445 m. n. m.)
Lyžařské středisko Praděd – Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice.  Nachází se v okolí Pradědu, který je nejvyšší horou Hrubého Jeseníku i celé Moravy. Zdejší lyžařské terény se nacházejí ve výšce okolo 1300 metrů nad mořem, proto jsou zde každoročně výborné lyžařské podmínky. Lyžařská sezóna zde trvá nejdéle v celých Jeseníkách. Lyžuje se až do jara a to na přírodním sněhu. Z areálu je nádherný výhled na Praděd. Všechny tyto klady sem každoročně lákají velké množství milovníků sjezdového lyžování, snowboardingu i běžek. Na Ovčárně je pro návštěvníky připraveno 7 sjezdovek s různou obtížností, od černé po modrou a 6 vleků. Jelikož se středisko nachází na území chráněné krajinné oblasti Jeseníky, je tím ovlivňován také jeho provoz. Povolení k zahájení a ukončení provozu proto vydává správa CHKOJ, v závislosti na velikosti sněhové pokrývky. Občas zde dochází ke sporům s ochránci přírody a uzavírkám sjezdovek.

Lyžuje se převážně na severních svazích Petrových kamenů a Vysokých Holí. Nejdelší sjezdovkou je černá A, která měří 750 metrů a převýšení činí 200 metrů. Dále jsou zde dvě červené sjezdovky o délce 800 a 350 metrů a tři modré, z nichž nejdelší měří 600 metrů. Lyžařské vleky jsou v provozu každodenně od 8 do 16 hodin. Sjezdovky jsou pravidelně upravované. V oblasti je také mnoho upravovaných hřebenových běžeckých tras směrem na Červenohorské sedlo či Jelení studánku. Na Ovčárně je 30 km závodních tratí, na Karlovu Studánku navazuje areál Vidly.

V horském hotelu Figura je možnost zapůjčení, uschování či servisu lyží a snowboardů. Na ovčárnu se dostanete také řadou skibusů. Ubytovat se je možné v hotelu Figura, chatě Barborce, chatě Kurzovní nebo v Penzionu a restauraci Na Hvězdě. Parkovat je možné přímo na Ovčárně za poplatek 360 Kč nebo na parkovišti Na Hvězdě. Celodenní jízdenka pro dospělou osobu stojí 400 Kč, pro dítě do 12 let 280 Kč.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA